صدور کارت‌های هوشمند سلامت برای بیمه‌شدگان

۱۳۹۲/۱۰/۰۱ - ۱۳:۱۱ - کد خبر: 102430
سلامت نیوز : مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: گسترش پوشش بیمه‌ای در سطح کشور یکی از برنامه‌های اصلی این سازمان محسوب می‌شود ضمن اینکه بزودی کارت‌های هوشمند سلامت بین بیمه‌شدگان توزیع خواهد شد.

انوشیروان محسنی بندپی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به سیاست‌های جدید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حوزه پوشش  سراسری بیمه کشور اظهار داشت: در این راستا پروتکل‌هایی تدوین شده است که قرار است افراد فاقد بیمه تحت پوشش بیمه ایرانیان قرار گیرند.

وی تصریح کرد: بر اساس آمار بالغ بر 10 میلیون نفر در کشور فاقد هر گونه پوشش بیمه‌ای هستند که ما بنا داریم در یک زمانبندی مشخص تمامی افراد را تحت پوشش بیمه درمان قرار دهیم.

محسنی خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات بیمه‌ای کشور ،پرداخت بالغ بر 70 درصد از هزینه‌ها از جیب بیمه‌شدگان است که باید بتوانیم در یک برنامه منطقی و کارشناسی شده این سهم را کاهش دهیم.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران تصریح کرد: یکی از برنامه‌های این مجموعه صدور کارت‌های هوشمند به جای دفاتر بیمه‌ای بوده که بنا داریم پس از ادغام سازمان‌های بیمه‌گر در سازمان بیمه سلامت، کارت‌های هوشمند را صادر کنیم.

وی افزود: با صدور کارت‌های هوشمند بسیاری از مشکلات بیمه‌ای در سطح کشور از جمله تعدد دفاتر بیمه‌ای و همچنین سوابق بیمه شدگان برطرف خواهد شد.

محسنی گفت: در حال حاضر رشد اعتبارات بیمه های سلامت از 3660 میلیارد تومان در سال 92 به 5790 میلیارد تومان در سال 93 رسیده است که میانگین رشد 63 درصدی را بر خوردار بوده است؛ بطوریکه در سنوات گذشته ما چنین رشدی را نداشته ایم؛ در بیمه روستائیان نیز اعتبار ما در سال 92، 1390میلیارد تومان بوده که در سال 93 به 2300 میلیارد تومان رسیده است که می بینیم رشد معقول و منطقی را طی نموده است؛ در بیمه ایرانیان نیز اعتبارات ما 17 درصد رشد داشته است و از 370 میلیارد تومان به 700 میلیارد تومان رسیده است
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.18305s, 18q