براي نخستين بار زر ماكارون و تك ماكارون نشان ايمني سلامت دريافت كردند

۱۳۸۷/۰۱/۲۰ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 10250
براي نخستين بار زر ماكارون و تك ماكارون نشان ايمني سلامت دريافت كردند

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، وزير بهداشت،‌درمان و آموزش پزشكي با بيان اين كه اين نشان بيانگر كيفيت و ايمني بالاي محصولات غذايي دارندگان آن است، خاطرنشان كرد: نظارت وزارت بهداشت بر توليدات محصولات غذايي بيشتر مي‌شود.


لنكراني، عمده برنامه‌هاي وزارت بهداشت را در مدت زمان باقي مانده از مسئوليت اين نهاد، نگاه با اعتماد بيشتر به صنايع غذايي عنوان و اضافه كرد: هدف ما اين است كه با اعتماد بيشتر به اين صنايع و تاكيد بيشتر به مراقبت‌هاي بعد از توليد به فعاليت‌هاي خود ادامه دهيم.

وي با بيان اين كه نظارت بعد از ورود به بازار تاثير بيشتري نسبت به نظارت‌هاي صورت گرفته در زمان توليد بر محصولات غذايي دارد، يادآور شد: اميدواريم با استفاده از نشان ايمني و سلامت به فرهنگسازي بيشتر در زمينه صنايع غذايي كمك كنيم.


وي همچنين با بيان اين كه پيش از اين ميزان كم سبوس و انواع فيبرها در ماكاروني يكي از ضعف‌هاي اين محصول به شمار مي‌رفت، انتخاب دو شركت مذكور را براي دريافت نشان ايمني سلامت علاوه بر دارا بودن معيارهاي تعيين شده، استفاده از سبوس در تركيبات توليد ماكاروني دانست و گفت: وجود سبوس در مواد غذايي علاوه بر پيشگيري احتمالي از بروز برخي سرطانها به كاهش عوارض سوء گروهي از ساير مواد غذايي و همچنين عملكرد بهتر دستگاه گوارش كمك مي‌كند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.13611s, 19q