راديولوژي سال‌هاست فراتر از تشخيص، وارد عرصه درمان شده است

۱۳۸۷/۰۱/۲۰ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 10254
راديولوژي سال‌هاست فراتر از تشخيص، وارد عرصه درمان شده است

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دكتر عبدالرسول صداقتــ رييس انجمن راديولوژي ايران ــ با اشاره به برگزاري بيست و چهارمين كنگره راديولوژي ايران گفت: طبق مصوبه هيات مديره انجمن، بيست و چهارمين كنگره راديولوژي ايران از سوم تا ششم ارديبهشت در محل هتل هماي شيراز برگزار مي‌شود.

وي با اشاره به حضور 15 سخنران از كشورهاي مختلف در كنفرانس گفت: بالغ بر 15 سخنران از كشورهاي اردن، امارات متحده عربي، فرانسه، آمريكا، آلمان، انگلستان، سوئيس ، تركيه، بلژيك و هند در اين كنگره شركت كرده كه تا سه تا چهار نفر از اين سخنرانان را اساتيد ايراني تشكيل مي‌دهند.

دكتر صداقت با اشاره به تعداد مقالات رسيده به دبيرخانه انجمن ، گفت: 114 مقاله از داخل كشور به دبيرخانه ارسال شده است، كه 50 مقاله به صورت سخنراني و 30 مقاله به صورت پوستر پذيرفته شده است، همچنين تعداد 34 مقاله تاييد نشده است.

وي با اشاره به موضوع اصلي كنگره انجمن راديولوژي بيان كرد : راديولوژي مداخله‌يي موضوع اصلي كنگره امسال است. چندين سال است كه راديولوژي از تشخيص بيماريها فراتر رفته و وارد مقوله درمان بيماري شده است، بيشترين وسيله ورود راديولوژي در قلمرو درمان بيماريها استفاده از راديولوژي مداخله‌يي است كه از جمله آن مي‌توان به آمبوليزاسيون تومورهاي پر عروق، تخليه مجاري صفراوي از راه پوست، تخليه كليه از راه پوست، خارج كردن سنگهاي صفراوي از راه پوست و درمان واريس پا از طريق ليزر، اشاره كرد.

رييس انجمن راديولوژي ايران با اشاره به كارگاههاي آموزشي كه همزمان با بيست و چهارمين كنگره راديولوژي ايران تشكيل مي‌شود، گفت: 15 كارگاه آموزشي در جنب اين كنگره برگزار مي‌شود كه طي سالهاي گذشته مورد استقبال فراواني قرار گرفته است.

وي يادآور شد: پنجم و ششم ارديبهشت همزمان با كنگره راديولوژي، كنگره پرتوكاران نيز در همان محل برگزار مي‌شود. همچنين نمايشگاه جنبي تجهيزات پزشكي شامل آخرين تجهيزات توليد داخل و وارداتي در محوطه‌اي به مساحت دو هزار و 200 مترمربع در جنبه اين كنگره داير مي‌شود.

دكتر صداقت با بيان اين مطلب كه در اواخر اسفند سال 86 و براي اولين بار غرفه‌اي با هدف شناسايي تواناييهاي انجمن راديولوژي در محل كنگره راديولوژي اروپا (ECR) در شهر وين داير شد، گفت: اين غرفه با استقبال چشمگيري از سوي شركت كنندگان در كنگره مواجه شد. در اين غرفه آخرين جلد از مجله راديولوژي ايران و شيراز به نمايش گذاشته شد. همچنين آرشيو كامل مجله راديولوژي طي سه سال گذشته بر روي سي دي ارائه شد.

وي با اشاره به اقدامات فرهنگي انجام شده در اين غرفه گفت: چاپ كارت پستالهاي تبريك نوروز با هدف معرفي سال نو ايراني در اروپا از جمله اقدامات فرهنگي اين غرفه بود.

رييس انجمن راديولوژي ايران با اشاره به انعكاس حضور انجمن راديولوژي ايران در نشريه روزانه كنگره ECR گفت: حضور انجمن راديولوژي ايران در اين كنگره باعث شد كه رييس آن كنگره از غرفه ايران بازديد داشته كه مجموعه مذاكرات انجام شده منجر به اين شد تا انجمن راديولوژي اروپا نماينده‌اي را براي حضور در كنگره شيراز اعزام كرده و غرفه‌اي با نام «انجمن راديولوژي اروپا» در شيراز داير خواهند كرد.

وي گفت: رييس انجمن راديولوژي اروپا اعلام آمادگي كرده است كه تمام راديولوژيستهاي ايران را به صورت رايگان به عضويت انجمن راديولوژي اروپا در آورد.

دكتر صداقت با اشاره به مخاطبين اصلي بيست و چهارمين كنگره راديولوژي ايران گفت: متخصصين راديولوژي و پزشكي هسته‌اي به عنوان اولين مخاطبين اصلي كنگره خواهند بود همچنين كليه رشته‌هاي تخصصي و پزشكان عمومي مي‌توانند در اين كنگره شركت كنند.

وي گفت: كارگاههاي سونوگرافي زنان و زايمان، كارگاه راديولوژي شكم و دستگاه گوارش، كارگاه در زمينه راديولوژي اطفال و كارگاه در زمينه PACS (سيستمي براي ذخيره تصاوير در راديولوژي و امكا ن ارسال اين تصاوير در شبكه اينترنت) از جمله كارگاه‌هاي هستند كه هر ساله با استقبال زيادي روبرو مي‌شوند.

رييس انجمن راديولوژي ايران با اشاره به همكاري دانشگاه علوم پزشكي شيراز و هتل هماي شيراز در برگزاري اين كنگره ، گفت: انجمن راديولوژي ايران مسؤول برگزاري اين كنگره است كه در كنار آن بالغ بر 40 شركت توليد كننده و وارد كننده تجهيزات پزشكي است بخش عمده‌اي از بار مالي كنگره را تقبل كردند.

وي در پايان هدف از برگزاري اين كنگره را ارائه آخرين دستاوردها در رشته راديولوژي دانست.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.73434s, 18q