امسال هم با كسري بودجه مواجه خواهيم شد

۱۳۸۷/۰۱/۲۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 10286
امسال هم با كسري بودجه مواجه خواهيم شد

دكتر اميدوار رضايي در مراسم جشن هفته سلامت كه در دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي بر پا شد، با اشاره به اين كه خانواده سلامت از مظلوم‌ترين خانواده‌هاست، گفت: اين خانواده در ساعت‌هايي تلاش و زحمت مي‌كشد كه كسي قادر به بيدار ماندن در آن ساعات هم نيست.


وي با بيان اين كه با تلاش‌هاي مجلس، قانوني تحت عنوان «مديريت خدمات كشوري» در بودجه 87 تصويب شد، اظهار كرد: مجلس تلاش كرد تا براي خانواده سلامت همانند كاركنان آموزش و پرورش، ضريبي 1/1 در بودجه سال 87 در نظر گرفته شود تا كاركنان بخش بهداشت و درمان نيز از مزايايي بيشتري برخوردار باشند. همچنين عليرغم اين كه دولت اعتبار 900 ميليارد تومان را براي لايحه مديريت خدمات كشوري در نظر داشت، مجلس نيز 750 ميليارد تومان به آن اضافه كرد.


رييس كميسيون بهداشت و درمان مجلس هفتم با تاكيد بر اين كه بخش سلامت با كسري 600 ميليارد توماني در بودجه مواجه است، تصريح كرد: بر همين اساس، دولت لايحه‌اي را در رابطه با خريد تجهيزات پزشكي به مجلس ارائه داد كه نهايتا خريد 300 دستگاه آمبولانس براي بيمارستان‌ها تصويب و اعتباري خاص براي آن تخصيص يافت.

وي با اشاره به اين كه همچنان در تامين هزينه‌ها با مشكل مواجه‌ايم، خاطرنشان كرد: عليرغم افزايش 20 درصدي اعتبار پژوهش و 51 درصدي بخش آموزش در بودجه 87 نسبت به سال گذشته، بخش بهداشت و درمان تنها شاهد 10 درصد افزايش اعتبار بوده كه به طور قطع دوباره با كسري مواجه خواهيم شد.


دكتر اميدوار رضايي تاكيد كرد: مبناي بودجه ريزي دولت بايد به گونه‌اي باشد كه شاهد كسري بودجه وزارت بهداشت نباشيم.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.33128s, 19q