طرز تهيه غذاي کمکي فرني آرد برنج + جدول ارزش غذایی

۱۳۹۲/۱۰/۰۹ - ۱۳:۱۱ - کد خبر: 103073
طرز تهيه غذاي کمکي فرني آرد برنج + جدول ارزش غذایی

سلامت نیوز: غذاي كمكي در پايان 6 ماهگي (180 روزگي) شروع مي شود و همزمان با شروع غذاي كمكي تغذيه با شير مادر همچنان مكرر و برحسب ميل و تقاضاي شيرخوار، ادامه داشته و حتي دفعات تغذيه با شير مادر افزايش مي يابد.

شروع غذاي كمكي با فرني آرد برنج است كه روز اول از يك قاشق مرباخوري يك بار در روز (ظهر) شروع شده و كم كم به مقدار و دفعات آن اضافه مي شود. به طوري كه روز دوم به دو قاشق مربا خوري (يك قاشق ظهر و يك قاشق عصر)، روز سوم به سه قاشق مرباخوري (ظهر و عصر و شب هر بار يك قاشق)، روز چهارم به 4 قاشق مرباخوري (صبح، ظهر، عصر و شب هر بار يك قاشق) روز پنجم به 8 قاشق مرباخوري (صبح، ظهر، عصرو شب هر بار 2 قاشق) و روز ششم و هفتم به 12 قاشق مرباخوري (صبح، ظهر، عصر و شب هر بار 3 قاشق) مي رسد. می توان به فرنی به اندازه 1 قاشق چایخوری کره حیوانی نیز اضافه کرد، تا کالری بیشتری به کودک برسد.)

طرز تهيه غذاي کمکي فرني آرد برنج

مواد لازم:

آرد برنج 10گرم معادل 1 قاشق غذاخوري

شكر 4گرم معادل 1قاشق مرباخوري

شير 210گرم معادل1ليوانطرز تهيه:

ابتدا شير( جوشيده شده) را با آرد برنج و شکر مخلوط کرده و در حاليکه روي شعله ملايم است بهم بزنيد تا کم کم برنج پخته و به قوام بيايد. معمولاً بعد از جوش آمدن حدود 5-10 دقيقه حرارت ملايم بهم بزنيد تا کم کم برنج پخته و به قوام بيايد. معمولاً بعد از جوش آمدن حدود 5 تا 10 دقيقه حرارت ملايم براي قوام آمدن آن کافي است.


ارزش غذايي فرني آرد برنج (پخته شده با مقادير فوق):

غذای نوزاد

منابع: سایت کودکانه/سایت دکتر ناصر افضلیان، متخصص کودکان و نوزادان

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.74254s, 19q