توزیع بیش از ۲.۵ میلیون فرآورده خونی در بیمارستان‌های کشور

۱۳۹۲/۱۰/۰۹ - ۱۵:۴۱ - کد خبر: 103104
توزیع بیش از ۲.۵ میلیون فرآورده خونی در بیمارستان‌های کشور

سلامت نیوز : سازمان انتقال خون اعلام کرد ‌طی ۹ ماه نخست امسال، بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار خون و فرآورده خونی در بیمارستان‌های کشور توزیع شده است که نسبت به سال گذشته در این مدت یک درصد افزایش داشته است.

بشیر حاجی بیگی در گفت‌وگو با فارس، خاطرنشان کرد: در 9 ماهه امسال دو میلیون و 583 هزار و 298 واحد فرآورده‌های خونی از جمله گلبول قرمز فشرده (فکسل)، پلاسما و پلاکت بین بیش از 900 بیمارستان کشور توزیع شده است.

وی ادامه داد: از این میزان یک میلیون و 413 هزار و 148 گلبول قرمز فشرده، 536 واحد پلاسما و 633 هزار و 814 واحد پلاکت بوده است.

وی با تأکید بر اینکه بیشترین میزان توزیع فرآوردهای خونی در تهران بوده است، افزود: 608 هزار و 267 واحد در بیمارستان‌های تهران توزیع شده است.

حاجی بیگی گفت: این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته یک درصد افزایش داشته و بیشترین آمار توزیع پس از تهران مربوط به استانهای فارس و اصفهان بوده است.

وی در پاسخ به اینکه توزیع خون کامل به چه میزان بوده، گفت:‌ برای مصرف بهینه خون بنا به تجویز پزشکان و نیاز بیماران، بیشتر به سمت مصرف فرآورده‌های خونی با توجه به نیاز بدن بیمار حرکت می‌کنیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.27175s, 19q