واقفان در حوزه بهداشت و درمان ورود پیدا کنند

۱۳۹۲/۱۰/۱۱ - ۱۶:۲۳ - کد خبر: 103141
واقفان در حوزه بهداشت و درمان ورود پیدا کنند

سلامت نیوز : عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: واقفان به ویژه در برهه کنونی باید در حوزه بهداشت و درمان ورود پیدا کنند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ عبدالرحمان رستمیان ظهر امروز در جمع خبرنگاران با تبریک فرارسیدن هفته وقف اظهار داشت: در حوزه سلامت، بیمارستان‎های زیادی برای رسیدگی به امر سرطان ساخته شده که اثربخشی‎های زیادی داشته و همه به برکت وقف است.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی افزود: حوزه علمیه وقفی که در دامغان تأسیس شد، یکی از چشم‎گیرترین نمونه‏ها در این بخش است؛ حضور یک روحانی در شهر و اقداماتی که به واسطه وجود این عزیزان رخ می‏دهد و سخنرانی‎هایی که انجام می‎دهند، می‎تواند برای ما بسیار حائز اهمیت باشد.

رستمیان اضافه کرد: می‎توان گفت که باید از خیران تشکر کنیم؛ چرا که به واسطه فعالیت این افراد، پیشرفت‎های زیادی در جامعه حاصل شده است، اما نباید از این مسئله دست بکشیم و همچنان در این زمینه فعال باشیم و در زمینه اهداف وقف فرهنگ‎سازی کنیم.

وی تأکید کرد: بیان و آشنایی مردم با دستورات اسلام در خصوص سنت حسنه و نبوی وقف بسیار مهم است و می‎تواند تأثیرگذاری خوبی داشته باشد.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی افزود: با معرفی این آموزه‎های دینی، مردم به وقف کردن تشویق می‎شوند؛ اما مسئله دیگر معرفی وقف‎کنندگان است.

رستمیان متذکر شد: با وجود اینکه این افراد دوست دارند گمنام بمانند؛ اما لازم است که با صحبت کردن از آن‎ها، مردم را به وقف کردن و کار خیر تشویق کنیم.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: شهرستان دامغان موقوفه‎هایی دارد که حایز اهمیت هستند؛ کار خوبی که مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان و رئیس اداره اوقاف دامغان داشته‏اند، در هفته‎های اخیر بود که توانستند از یک زمین راکد، مکانی برای بهره‎برداری بسازند؛ معرفی همین‎ها در استان می‎تواند به شدت تأثیرگذار باشد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.21888s, 19q