سيگار كشيدن در بلندمدت علائم افسردگي را در نوجوانان تشديد مي‌كند

۱۳۹۲/۱۰/۱۳ - ۰۸:۱۰ - کد خبر: 103150
سيگار كشيدن در بلندمدت علائم افسردگي را در نوجوانان تشديد مي‌كند

سلامت نیوز: سيگار كشيدن در بلندمدت علائم افسردگي را در نوجوانان تشديد مي‌كندسيگار كشيدن در بلندمدت علائم افسردگي را در نوجوانان تشديد مي‌كند .

در حالي كه برخي از نوجوانان دچار اين تصور غلط هستند كه سيگار كشيدن مي‌تواند با احساسات افسرده مقابله كند،‌ دانشمندان‌ دانشگاه‌هاي تورنتو و مونترال در كانادا به روش علمي نشان داده‌اند كه سيگار كشيدن در واقع سبب تشديد علائم افسردگي در نوجوانان مي‌شود. پژوهشگران می گویند هر چند ممكن است در ابتدا استعمال سيگار به عنوان يك روش خود درماني براي بهبود خلق در نظر گرفته شود اما در بلندمدت علائم افسردگي را در نوجوانان تشديد مي‌كند.

اين پژوهش كه در مجله "رفتارهاي اعتيادی" به چاپ رسيده در واقع بخشي از يك تحقيق بلندمدت درباره وابستگي به نيكوتين در نوجوانان در مركز تحقيقات بيمارستاني دانشگاه مونترال است.

مايكل چايتون نويسنده اصلي و دستيار پژوهشي در واحد تحقيقات دخانيات اونتاريو در دانشگاه تورنتو در اين باره گفت: ‌اين پژوهش نظارتي يكي از چندين پژوهشي است كه روي اثرات احساس سيگار كشيدن در بين نوجوانان بررسي مي‌كند.

محققان تصريح كردند: هر چند ممكن است در ابتدا استعمال سيگار به عنوان يك روش خود درماني براي بهبود خلق در نظر گرفته شود اما در بلندمدت علائم افسردگي را در نوجوانان تشديد مي‌كند.

در اين بررسي حدود 662 نوجوان دبيرستاني شركت كرده و 20 پرسشنامه را درباره مصرف سيگار و تا‌ثير آن روي خلق پاسخ دادند.

محققان با مطالعه روي اين نوجوانان مطمئن شدند: افراد در اين گروه سني که از سيگار به عنوان ابزاري براي بهبود خلق و خو و روحيه شان استفاده مي‌كنند، در واقع بيشتر با علائم و رفتارهاي افسردگي دست به گريبان هستند.
منبع:‌سایت پیشگیری نوین

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.51962s, 19q