چگونه دست هاي زيبا و سالمي داشته باشيم؟

۱۳۹۲/۱۰/۱۳ - ۱۰:۵۰ - کد خبر: 103158
چگونه دست هاي زيبا و سالمي داشته باشيم؟

سلامت نیوز: براي اينکه انگشتان و ناخن‌هايتان زيبا به نظر برسند لازم نيست زمان و حتي پول زيادي صرف کنيد...

کافي است کمي در مراقبتشان دقت به خرج بدهيد. شايد به اين حرف در روز و روزگاري که همه به دنبال کاشت ناخن هستند، بخنديد اما حقيقت دارد؛ بياييد و امتحان کنيد، ضرري ندارد.

بکن: به گوشه‌هاي ناخن روزانه براي جلوگيري از ترک خوردن و پوسته شدن، مرطوب‌کننده بزنيد. قبل از خواب زمان مناسبي براي اين کار است. ماساژ انگشتان و دور ناخن‌ها باعث تحريک گردش خون مي‌شود و به رشد ناخن کمک مي‌كند.

نکن: اگر ناخنتان گوشه کرد، آن را نکنيد چون پوست دور ناخن از ناخن‌هايتان محافظت مي‌کند.

بکن: ناخن‌هاي خود را سوهان بکشيد. سوهان‌هاي بزرگ‌تر براي کار روي ناخن‌هاي مصنوعي هستند و براي ناخن‌هاي طبيعي مضرند. از سوهان‌هاي فلزي پرهيز کنيد چون به پوست اطراف ناخنتان آسيب وارد مي‌کند.

نکن: ناخن‌هاي خود را به جلو و عقب سوهان نزنيد. اين کار لبه‌هاي ناخن را ضعيف مي‌کند. در عوض ناخن را از گوشه به سمت مرکز و در يک جهت سوهان بکشيد.

بکن: از پوليش‌هاي طبيعي براي درخشندگي ناخن بدون خش‌دارکردن آن استفاده کنيد. از يک سوهان 4طرفه براي شکل دادن به ناخن‌هايتان و حذف لبه‌ها، صاف کردن سطح ناخن و دادن درخشندگي به ناخن‌ها بدون نياز به برق ناخن استفاده کنيد.

نکن: بيش از اندازه سوهان نزنيد. سوهان زدن بيش از حد با اصطکاک، ايجاد گرما و ناخن‌هايتان را تضعيف مي‌کند. هميشه از يک سوهان با دندانه‌هاي ريز براي صاف کردن لبه‌هاي ناخن استفاده کنيد. بافت سوهان X شکل باشد، بهتر است.

بکن: از تقويت‌کننده ناخن براي احياي ناخن‌هاي شکننده استفاده کنيد. روزانه يا طبق قاعده، براي گرفتن نتيجه بهتر از تقويت‌کننده‌ها استفاده کنيد.

نکن: ناخن‌هاي خود را نجويد و از آنها به‌عنوان يک ابزار استفاده نکنيد. هردوي اين کارها باعث ضعيف شدن و شکستن ناخن‌ها مي‌شود. اگر شکستگي عميقي روي ناخنتان ايجاد شد، با يک نوار چسب نازک آن را ببنديد

بکن: برق ناخن بزنيد. اين کار مي‌تواند از ناخن‌هايتان محافظت و از شکستن آنها جلوگيري كند. براي اين که شکل طبيعي ناخن از بين نرود يک لايه نازک از آن استفاده کنيد و پيش از آن مطمئن شويد که ناخن‌هايتان تميز هستند و زير آنها سفيد است.

نکن: از پاک‌کننده‌هاي خانگي يا مواد شيميايي آسيب‌رسان براي پاک کردن ناخن‌هايتان استفاده نکنيد. هنگام نظافت منزل دستکش بپوشيد و پس از آن و نيز بعد از هر بار شستن دست‌ها از مرطوب‌کننده‌ها استفاده کنيد.

منبع:‌ هفته نامه زندگی مثبت

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.09748s, 19q