ورزش کليد سلامتی

۱۳۹۲/۱۰/۱۵ - ۱۲:۳۶ - کد خبر: 103264
ورزش کليد سلامتی

سلامت نیوز : ورزش کليد سلامت است اما براي اين که بتوانيد ورزش را بهتر انجام دهيد، لازم است به چند نکته توجه کنيد.


از وزنه استفاده کنيد:نتايج بررسي ها نشان مي دهد اگر با وزنه هاي سبک به طور مکرر کار شود، تاثيرگذاري آن همانند کار با وزنه سنگين به مدت محدود است. پس اگر قصد داريد به جاي رفتن به باشگاه در منزل ورزش کنيد از وزنه هاي کوچک استفاده کنيد.

همراه داشتن آب سرد:در فصل گرما ، هنگامي که براي پياده روي، دو يا ورزش به خارج از منزل مي رويد يک شيشه آب سرد با خود به همراه داشته باشيد. حمل يک شيء سرد، احساس خستگي تان را کمتر مي کند و به شما انرژي بيشتري مي دهد.

قهوه بخوريد:مصرف نوشيدني هاي کافئين دار قبل از هر نوع مسابقه ورزشي از جمله وزنه برداري، انرژي بيشتري در شما ايجاد مي کند.

تمام روز آب بنوشيد:همه مي دانيم که نوشيدن آب هنگام ورزش کردن و پس از پايان آن مفيد است. اما توصيه مي شود چند ساعت قبل از ورزش نيز آب بنوشيد تا بدن از فوايد آن بيشترين بهره را ببرد.

ورزش هاي کوتاه و مکرر:نتايج تحقيقات جديد نشان مي دهد که ورزش ۶۰ثانيه اي (که تا ۹۰درصد ضربان قلب را بالا مي برد) سپس استراحت ۶۰ثانيه اي به طور چشمگيري حالت جسمي را بهبود مي دهد. اين حرکت را ۱۰ بار به مدت ۲۰ دقيقه تکرار کنيد تا طي چند هفته نتيجه بگيريد.

از کرم ضدآفتاب استفاده کنيد:به اين توصيه به ويژه زماني که در خارج از منزل ورزش مي کنيد، عمل کنيد. اغلب ورزشکاران که صبح براي ورزش، پياده روي يا دو از منزل خارج مي شوند به اين توصيه عمل نمي کنند. استفاده از کرم ضدآفتاب بايد همانند مسواک زدن ، به يک عادت تبديل شود. از کرم ضدآفتاب ضدآب استفاده کنيد تا هنگام تعريق از پوست شما محافظت کند.

از جوراب مناسب استفاده کنيد:از جوراب متناسب با اندازه پاي خود و از جنس پلي پروپلين يا پشمي استفاده کنيد. اگر جوراب کاملا اندازه باشد از پا در برابر تاول محافظت مي کند. جنس جوراب بايد به گونه اي باشد که رطوبت را جذب کند. زيرا اين امر مانع از عفونت هاي قارچي مي شود. پس از اتمام ورزش، جوراب ها را دربياوريد تا خشک شود.

خوراکي مقوي ميل کنيد:با شکم گرسنه نمي توان درست ورزش کرد. اگر به طور منظم غذا مي خوريد به اندازه يک ساعت سوخت در بدن ذخيره داريد. اما اگر با خوردن مقدار کمي غذا حس بهتري پيدا مي کنيد، ۲ساعت قبل از ورزش کردن يک وعده غذايي کوچک و متعادل بخوريد.

پس از اتمام ورزش، حرکات کششي انجام دهيد:نتايج بررسي ها نشان مي دهد حرکات کششي قبل از شروع ورزش بي اثر است و حتي مي تواند مضر هم باشد. کافي است چند دقيقه پس از اتمام ورزش، حرکت هاي کششي را انجام دهيد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.39089s, 19q