رتبه 18 ایران در عرصه پزشکی در میان 238 کشور دنیا

۱۳۹۲/۱۰/۱۵ - ۱۵:۱۸ - کد خبر: 103285
رتبه 18 ایران در عرصه پزشکی در میان 238 کشور دنیا

سلامت نیوز : معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به کاهش اعزام دانشجو به خارج کشور، گفت: در حال حاضر 14 هزار دانشجوی علوم پزشکی در خارج کشور مشغول به تحصیل هستند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دکتر سید امیرمحسن ضیایی در نخستین هم‌اندیشی دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج کشور، گفت: آموزش پزشکی در فضای مجازی امکان بالندگی ندارد و نیاز به ارائه آموزش در فضای حقیقی است. امروز در حوزه آموزش علوم پزشکی دستاوردهای بسیار ارزنده‌ای داشته‌ایم؛ به طوری که توانسته‌ایم نیروی انسانی مورد نیاز کشور را تربیت کنیم.

وی افزود: در سه دوره 10 ساله بحث پر کردن جای خالی نیروهای متخصص در کشور، تثبیت، ارتقا و ایجاد رشته‌های مختلف علوم پزشکی را دنبال کردیم و امروز نیروی انسانی مورد نیاز را حتی بیش از نیاز کشور تولید کردیم.

وی با بیان اینکه امروز در 340 رشته و مقطع تحصیلی دانشجو داریم تاکید کرد: در حال حاضر 27 رشته تخصصی پزشکی بالینی و 25 رشته فوق تخصصی پزشکی بالینی در کشور وجود دارد و در 66 رشته Phd در 77 عنوان دانشجو پذیرفته شده است.

وی با اشاره به حضور 170 دانشجو در بخش دولتی، دانشگاه آزاد و پیام‌نور، گفت: امروز 35 دانشگاه علوم پزشکی در کشور در حال تربیت متخصص هستند.

ضیایی ادامه داد: در سال 2012 جمهوری اسلامی ایران از میان 238 کشور دنیا در حوزه پزشکی در رتبه هجدهم قرار گرفت. این در حالی است که 50 قطب آموزش پزشکی در کشور وجود دارد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه روند رو به افزایشی در تحصیلات تکمیلی در کشور داریم، گفت: در پنج سال اخیر 41 درصد افزایش دانشجو در بخش علوم پزشکی داشته‌ایم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.40065s, 18q