کدام دل درد کودکان خطرناک است

۱۳۹۲/۱۰/۱۵ - ۱۶:۴۱ - کد خبر: 103297
کدام دل درد کودکان خطرناک است

سلامت نیوز : رئیس بخش گوارش مرکز طبی کودکان گفت: مهمترین نکته در دل درد، شدت آن است. اگر کودک با دل درد شدید مواجه بود باید به آپاندیس یا پیچ خوردگی روده نیز مشکوک بود و در دل‌درد شدید همراه با استفراغ یا تب باید به پزشک مراجعه کرد.

مهری نجفی در گفت‌وگو با فارس در پاسخ به پرسش یک شهروند از مشاوره سلامت در مورد دل‌درد کودکان اظهار داشت: علت شایع دل‌درد عفونت‌هاست. این عفونت‌ها ممکن است تنفسی،گوارشی یا ادراری باشد که یکی از شایع‌ترین آنها عفونت ویروسی است.

رئیس بخش گوارش مرکز طبی کودکان عفونت‌های روده را ناشی از عفونت‌های ویروسی،باکتریال و پارازیت‌ها عنوان کرد و افزود: به دنبال این عفونت‌ها کودک، دل درد و اسهال را با هم دارد که اسهال ممکن است آبکی یا همراه با بلغم یا خون باشد.

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران تصریح کرد: عفونت تنفسی هم می‌‌تواند باعث دل درد در کودک شود؛ همچنین عفونت ادراری نیز می‌تواند با دل درد همراه باشد.

وی دل درد در کودکان زیر 6 ماه بالاخص شیرخواران زیر 3 ماه را کولیک و آلرژی به شیر گاو و ریفلاکس معده به مری عنوان کرد و گفت: از 6 ماه به بعد عفونت روده و عفونت‌های خارج روده‌ای، حتی سابقه ضربه به شکم می‌تواند باعث دل درد حاد شود.

رئیس بخش گوارش مرکز طبی کودکان گفت: مهمترین نکته در جریان دل درد، شدت آن است. اگر کودک با دل درد شدید مواجه بود باید به آپاندیس یا پیچ خوردگی روده نیز مشکوک بود. تغذیه نابجای کودک و پرخوری نیز می‌تواند باعث دل درد گذرا شود.

نجفی تصریح کرد: اگر دل درد همراه با استفراغ یا تب بود باید به پزشک مراجعه کرد تا در موارد مشکوک بتوان از آزمایش خون،ادرار یا سونوگرافی شکم برای تشخیص علت استفاده کرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.63928s, 19q