مصرف چاي، عسل و گريپ فروت براي درمان آنفلوآنزا مفيد است

۱۳۹۲/۱۰/۱۸ - ۱۵:۳۲ - کد خبر: 103447
مصرف چاي، عسل و گريپ فروت براي درمان آنفلوآنزا مفيد است

سلامت نیوز : مصرف چاي، عسل و گريپ فروت براي درمان آنفلوآنزا مفيد است. همچنين استراحت کافي و نوشيدن مايعات نيز به درمان آنفلوآنزا کمک مي کند.به گزارش فارس، رضا زارع متخصص بيماري هاي عفوني گفت: استراحت کافي و نوشيدن مايعات در درمان آنفلوآنزا تاثير دارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ؛ آنفلوآنزا يک بيماري ويروسي است که با گذشت زمان عامل ويروسي آن دچار تغييرات مي شود.وي گفت: ويروس آنفلوآنزا باعث بيماري تنفسي حاد مي شود و علايم عمده آن بروز ناگهاني تب بالا و درد شديد عضلاني است.به گفته وي ضعف، کمردرد، دردشکمي، سردرد، سرفه و خشونت صدا نيز از علايم ديگر اين بيماري است. روبوسي و دست دادن و تماس نزديک با بيمار، باعث انتقال بيماري آنفلوآنزا مي شود و در اماکني که ازدحام جمعيت زياد است مانند مهدهاي کودک ، سربازخانه ها و محيط هاي شلوغ، به راحتي ويروس آنفلوآنزا منتقل مي شود.

وي گفت: اين بيماري به ندرت عوارض ريوي و قلبي شديد دارد و گاهي عفونت باکتريال ثانويه نيز در اين افراد باعث عوارض جدي در گوش مياني و ريوي مي شود. افراد کهنسال، اطفال، افرادي که مبتلا به سرطان ، نارسايي تنفسي،کليوي،قلبي و ديابت هستند و همچنين زنان باردار بايد واکسن آنفلوآنزا دريافت کنند.

وي گفت:واکسن آنفلوآنزا هر سال يک بار بايد در فصل پاييز تزريق شود و اگر فردي آنفلوآنزا داشت و دچار خلط خوني يا درد شديد گوش و نارسايي تنفسي و تنگي نفس و درد قفسه صدري شد، بايد زودتر به پزشک مراجعه کند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.1863s, 19q