غير مفيد ها براي مادران باردار

۱۳۹۲/۱۰/۱۸ - ۱۵:۳۸ - کد خبر: 103449
غير مفيد ها براي مادران باردار

سلامت نیوز : مهم ترين توصيه اي که پزشک به زن باردار مي کند، پرهيز از خوردن برخي خوراکي هاست ؛ موادي که حتي مصرف مقدار خيلي کم آن، مي تواند خطرناک باشد. در سه ماه اول بارداري، جنين در مرحله حساسي است و بايد از مصرف هر نوع ماده غذايي که ممکن است واکنش منفي ايجاد کند، پرهيز کرد. همچنين مصرف زياد برخي از سبزي هاي حاوي ويتامين، مي تواند باعث خون ريزي و دردهاي غيرقابل کنترل مادر در ۳ ماه اول شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ؛ در اين مطلب به چند نوع سبزي که بايد از خوردن آن در دوران بارداري پرهيز کرد، اشاره شده است.

بادمجان،اگر چه غني از موادمغذي است اما خطر سقط جنين را افزايش مي دهد.

برگ شنبليله، يکي از خطرناک ترين مواد غذايي است که در دوران بارداري نبايد مصرف شود، زيرا روي رشد مغز جنين تاثير مي گذارد. بايد از خوردن اين سبزي به ويژه در ۳ ماه سوم بارداري پرهيز شود.

اسفناج، سرشار از ويتامين K و آهن است. اما مصرف منظم و زياد آن در دوران بارداري، به سقط جنين منجر مي شود. اگر اصرار به مصرف آن داريد، تنها ماهي يک بار مصرف کنيد.

کلم بروکلي؛ مصرف منظم آن در ۳ ماه اول بارداري مي تواند منجر به سقط جنين شود. کلم بروکلي سرشار از ويتامين C است که براي جنين مفيد است اما در صورت مصرف زياد آن خطر سقط را افزايش مي دهد.

گل کلم، سرشار از ويتامين C است و مصرف زياد آن باعث سقط جنين مي شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.15294s, 19q