مهلت ثبت‌نام در آزمون دستیاری پزشکی تا ۲۰ دی تمدید شد

۱۳۹۲/۱۰/۱۹ - ۱۰:۵۹ - کد خبر: 103503
مهلت ثبت‌نام در آزمون دستیاری پزشکی تا ۲۰ دی تمدید شد

سلامت نیوز : رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی گفت: مهلت ثبت نام در چهل و یکمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی رشته‌های پزشکی بالینی تا ۲۰ دی تمدید شد.

غلامرضا حسن زاده در گفت‌وگو با فارس افزود: داوطلبان متقاضی ثبت نام در چهل و یکمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی رشته های پزشکی بالینی تا 20 دی فرصت دارند در این آزمون ثبت نام کنند.

وی افزود: چهل و یکمین دوره آزمون پذیرش دستیار در 11 اردیبهشت 93 برگزار می شود و در این دوره 12 هزار و 269 نفر ثبت نام کرده‌اند.

حسن زاده گفت: از میان داوطلبانی که ثبت‌نام کرده‌اند 6 هزار و 201 نفر مرد و 6 هزار و 68 نفر زن هستند و 482 نفر نیز در آزمون دستیاری فوق تخصصی ثبت نام کردند.

آزمون دستیاری تخصصی دوره چهل و یکم با تغییراتی مانند محدود شدن امکان انتخاب رشته و تغییر ضریب دروس همراه شده است.

ثبت نام آزمون های پذیرش دستیاری تخصصی دوره چهل و یکم طبق برنامه ریزی انجام شده از تاریخ 7 دی تا 17 دی‌ از طریق سایت اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام شده بود که تا 20 دی تمدید شد.

بنابراین، متقاضیان شرکت در چهل و یکمین دوره آزمون پذیرش دستیاری تخصصی باید تا فردا 20 دی با مراجعه به سایت اینترنتی http://sanjeshp.ir نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

همچنین تاریخ برگزاری چهل و یکمین دوره آزمون پذیرش دستیاری تخصصی که قرار بود اسفند برگزار شود از تاریخ 8 اسفند 92 به تاریخ 11 اردیبهشت 93 تغییر یافت.

این آزمون از نظر اجرایی با آزمون های دیگر تفاوتی ندارد و برخی تغییرات منوط به بعد از برگزاری و نحوه پذیرش خواهد بود به این ترتیب در حال حاضر دستیاران امکان انتخاب 100 رشته - محل را دارند اما به دلیل زیاد بودن امکان انتخاب رشته - محل،معاونت آموزشی وزارت بهداشت در نظر دارد امکان انتخاب رشته را بر اساس علایق محدود کند.

طبق این بررسی‌ها، امکان انتخاب رشته محدود می شود و میزان تعداد انتخابها در زمان مقتضی به اطلاع دستیاران می رسد.

همچنین ضریب دروس نیز تغییر خواهد کرد تا در زمان انتخاب رشته فرد با توجه به نمره و ضریب دریافتی انتخاب بهتری انجام دهد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.35468s, 18q