فيبر، دشمن التهاب ريه و آسم

۱۳۹۲/۱۰/۱۹ - ۱۱:۰۱ - کد خبر: 103504
فيبر، دشمن التهاب ريه و آسم

سلامت نیوز : مصرف ميوه و سبزي فراوان، از ريه ها در برابر آسم و التهاب محافظت مي کند.طي تحقيقاتي مشخص شد، نمونه هاي آزمايشگاهي که برنامه غذايي سرشار از فيبر داشتند با قرار گرفتن در معرض گرد و خاک کمتر دچار التهاب ريه شدند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ؛ اين بررسي که در مو رد انسان نيز صحت دارد، تأکيد مي کند مواد غذايي مي تواند روي رشد سلول هاي ايمني تأثيرگذار باشد. در گذشته نتايج بررسي ها نشان مي داد، آسم و سندروم بي قراري روده مي تواند به علت واکنش مشابه التهابي باشد. مبتلايان به سندروم «IBS»، ۲برابر بيشتر از ديگران با علايم آسم رو به رو هستند.

«IBS» يک اختلال گوارشي شايع است که علايم متعددي ايجاد مي کند از جمله گرفتگي عضله، احساس نفخ، اسهال يا يبوست. به گفته محققان طي دهه هاي اخير، موارد ابتلا به آسم در کشورهاي در حال توسعه افزايش پيدا کرده، در حالي که مصرف فيبر غذايي کاهش يافته است. نتايج آزمايش ها نشان مي دهد، ميزان حساسيت در نمونه هاي آزمايشگاهي که در رژيم غذايي شان پکتين وجود داشت، کاهش يافت.

فيبر موجود در مواد غذايي که مانع از يبوست مي شود، در ترکيب باکتري هاي روده اي تغيير ايجاد مي کند. اين باکتري ها با متابوليسم خود اسيدهاي چربي را رها مي کنند که با ورود به جريان خون بر رشد سلول هاي ايمني تأثير مي گذارد. اين بررسي اهميت فيبر را درکنترل آسم تأييد مي کند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.95177s, 19q