اختلاف نظرهادر بخش تعرفه‌هاي درماني ناشي از مشكلات زيربنايي است

۱۳۸۷/۰۱/۲۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 10352
اختلاف نظرهادر بخش تعرفه‌هاي درماني ناشي از مشكلات زيربنايي است
به گزارش روز دوشنبه روابط عمومي سازمان تامين اجتماعي ، وي ياداور شد :
: در طبقه بندي قيمتي بخش سلامت بايد سه مولفه را همزمان در نظر گرفت.
بحث اول مربوط به تعيين تعرفه توسط حاكميت است، يعني حاكميت قيمت نهايي كالا را تعيين كند، بحث ديگر مربوط به قيمت تمام شده يك كالاست و بحث آخر مربوط به بهاي عرضه شده آن كالا است و اگر به اين سه مولفه تواما توجه نشود ،جامعه دچار مشكلات عديده‌اي مي‌شود.
مديركل درمان غيرمستقيم سازمان تامين اجتماعي خاطر نشان كرد: كالاي بخش سلامت داراي سه ويژگي اصلي است. اول تقارن اطلاعات فروشنده و خريدار و داشتن دانش كافي اين دو ، دوم ورود و خروج فراهم‌كنندگان كالا به بازار بدون قيد و شرط و سوم داشتن كالاي فاقد برون زدايي بعني سود يا ضرري از آن كالا بر ديگران وارد نشود كه در جامعه ما اين سه ويژگي وجود ندارد و به همين دليل بحث بازار سلامت ما دچار شكست بازار است.
به گفته وي در بخش بهداشت و درمان هم مقوله سلامت، هم سازمان‌هاي بيمه گر و هم بحث سياستگذاري بايد در نظر گرفته شود تا بازار دچار شكست نشود در غير اين صورت در اين بازار نمي‌توان بهاي واقعي يك كالا را تعيين كرد .
حسن زاده خاطرنشان كرد : براساس قانون ، تعيين تعرفه‌ها بر عهده يك صنف گذاشته شده و اين مهم به علاوه عدم ورود به موقع حاكميت براي اعلام قيمت‌ها باعث بروز مشكلات اخير و در نتيجه فشار مضاعف به قشر مردم شده است به گفته وي سپردن اختيارات سياستگذاري بخش سلامت به يك صنف و عدم ورود به موقع نهادهاي حاكميتي مهمترين علل بروز مشكلات اخير در بخش تعرفه‌هاي درمان است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.83043s, 18q