نوشیدنی​های سرد و خطر دیابت؟

۱۳۹۲/۱۰/۲۰ - ۱۰:۵۱ - کد خبر: 103529
نوشیدنی​های سرد و خطر دیابت؟

سلامت نیوز: نوشیدنی​های بسیار سرد عامل موثری در افزایش خطر ابتلا به چاقی است و چاقی نیز یکی از عوامل اساسی در ابتلا به دیابت نوع 2 است.

نتایج مطالعات محققان در آمریکا نشان می دهد نوشیدنی های بسیار سرد مثل آب، نوشابه های گازدار و آب میوه ها می توانند عاملی در مسیر ابتلا به دیابت «نوع 2» و چاقی باشند.

متخصصان در توضیح نتیجه این مطالعه می گویند نوشیدنی های بسیار سرد با تاثیر منفی بر بخشی از زبان که مسئول چشیدن شیرینی است، باعث می شوند شخص شیرینی غذاهای شیرینی را که پس از این نوشیدنی ها مصرف می کند به خوبی حس نکند. چنین اتفاقی می تواند موجب شود احساس سیری شخص به تاخیر بیفتد و فرد غذای شیرین بیشتری مصرف کند، این خطر تا حدی است که حتی می تواند سبب اعتیاد شخص به غذای های حاوی شکر شود.

در این مطالعه به داوطلبان برای مدت زمانی نوشیدنی های سرد داده می شد و پس از نوشیدن این نوشیدنی ها به آنان شکلات و پنیر خورانده شد، آزمایش ها نشان داد این افراد شیرینی شکلات و مواد غذایی شیرین دیگر را چندان حس نمی کردند اما شوری پنیر را به خوبی حس می کردند. بر اساس نتیجه این مطالعه، نوشیدنی های بسیار سرد می توانند مشوقی در خوردن غذاهای شیرین باشند به همین منظور چنین نوشیدنی هایی می توانند زمینه ساز مصرف خوراک هایی شوند که آن خوراکی ها در افزایش ابتلا به چاقی و در ادامه ابتلا به دیابت موثرند.

منبع:‌ واحد مرکزی خبر

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.7409s, 19q