رئیس سازمان بیمه سلامت:

نیمی از مطالبات بیمارستان‌های دولتی را تا یک ماه دیگر می‌دهیم/ افزایش ۲۵ درصدی تعرفه‌ها منطقی است

۱۳۹۲/۱۰/۲۰ - ۱۵:۳۳ - کد خبر: 103540
نیمی از مطالبات بیمارستان‌های دولتی را تا یک ماه دیگر می‌دهیم/ افزایش ۲۵ درصدی تعرفه‌ها منطقی است

سلامت نیوز: رئیس سازمان بیمه سلامت می‌گوید: با راهکارهای مختلف از جمله شروع سهام و دریافت بودجه مازاد در سال ۹۲ سعی می‌کنیم نیمی از مطالبات بیمارستان‌های دولتی را تا نیمه بهمن بپردازیم.

انوشیروان محسنی بندپی در گفت‌وگو با فارس، در پاسخ به اینکه کارشناسان مختلف افزایش 25 تا 66 درصدی تعرفه‌های پزشکی را برای سال 93 پیش‌بینی کرده‌اند و نظر شما به عنوان رئیس سازمان بیمه سلامت چیست؟ گفت: ما دو راهکار را دنبال می‌کنیم یکی آنکه قیمت تمام شده خدمات را بر اساس تکلیف قانونی مشخص کرده و ارزش نسبی خدمات در بخش‌های بستری، ویزیت و سرپایی حوزه سلامت را بازنگری می‌کنیم.

وی ادامه داد: پس از آن با توجه به منابعی که قانون در بودجه سال 93 برای سازمان بیمه سلامت و سازمان‌های بیمه‌گر مشخص می‌کند بین منابع و مصارف ما یک رقم مشخص را در نظر می‌گیرید.

محسنی بندپی در مورد احتمال افزایش 66 درصدی تعرفه‌های پزشکی گفت: از آنجا که خدمات پیشگیری، آموزش و سهم ماماها در بسته خدمتی بیمه روستاییان پررنگ‌تر شده و اعتبارات این بیمه برای سال آینده 65 درصد رشد داشته برخی فکر می‌کنند اعتبارات حوزه سلامت هم باید همین میزان رشد کند.

به گفته رئیس سازمان بیمه سلامت، افزایش 24 تا 26 درصدی تعرفه‌های پزشکی برای سال آینده عدد معقولی است که شورای عالی بیمه حول این محور تصمیم نهایی را خواهد گرفت.

وی در مورد حل مشکل پرداخت های بیمه‌ها که همواره به شش ماه تأخیر به بیمارستان‌های دولتی و داروخانه‌ها انجام شده و آنها را با بحران مواجه کرده گفت: قبول داریم که بیمارستان‌های دولتی سازوکاری جز پذیرش بیماران بیمه‌ای و بیماران بی‌بضاعت ندارند و از طرفی دیگر اعتقاد داریم هزینه‌های انجام شده در بیمارستان‌های دولتی بیشتر از خرید خدمتی است که بیمه‌ها از بیمارستان‌ها انجام می‌دهند.

محسنی بندپی گفت: ما سه راهکار مشخص را پیش‌رو گرفتیم یکی اینکه با معاونت نظارت و راهبردی وارد مذاکرات شدیم تا سهامی که بابت مطالبات سالهای قبل در اختیار داریم را در معرض فروش گذاشتیم.

وی ادامه داد: از طرف دیگر این معاونت پذیرفت تا هر مبلغی که در سال 92 در کمک بودجه‌ای در نظر گرفته شد سازمان بیمه سلامت را جزو سه اولویت اول برای پرداخت قرار دهد. از طرف دیگر درخواست کردیم تا کل اعتبارات تا پایان سال را یک مرتبه به ما بدهند و امیدواریم تا دهه فجر نیمی از مطالبات بیمارستان‌های دولتی که حدود 750 میلیارد تومان است را بتوانیم بپردازیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.40467s, 20q