رفع معضل تاخیر ازدواج جوانان، نیاز به همکاری تمامی دستگاه‌ها دارد

۱۳۹۲/۱۰/۲۱ - ۱۵:۴۷ - کد خبر: 103600
رفع معضل تاخیر ازدواج جوانان، نیاز به همکاری تمامی دستگاه‌ها دارد

سلامت نیوز : یک مشاور خانواده گفت: پرداختن به مساله ازدواج جوانان به عنوان موضوع روز جامعه، بسیار حائز اهمیت است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایلنا ؛ "رضا آذریان" اظهار کرد: تاخیر در ازدواج جوانان با توجه به آمار و ارقام موجود، به عنوان موضوع روز جامعه ما مطرح است و باید برای حل آن اقدامات بیشتر و موثرتری انجام شود.

وی افزود: رفع موانع فردی و اجتماعی بر سر راه ازدواج جوانان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که باید در این زمینه فرهنگ جامعه به عنوان زیر مجموعه موانع اجتماعی با دقت بیشتری مورد توجه قرار بگیرد.

این مشاور خانواده با اشاره به مشکلات اقتصادی، ادامه تحصیل، افزایش سطح توقعات و خدمت سربازی به عنوان برخی از موانع فردی بر سر ازدواج جوانان، بیان داشت: موانع فرهنگی مانند تجمل گرایی، افزایش سطح انتظار خانواده‌ها، باورهای غلط و نفوذ حس آزادی خواهی و فردگرایی به نظام ارزشی افراد باعث افزایش سن ازدواج در کشور شده است.

وی خلاء آموزش را به عنوان اصلیترین ضعف حوزه ازدواج ذکر کرد و ادامه داد: این آموزش‌ها باید به صورت دقیق و برنامه ریزی شده از دوران مدرسه و دبیرستان آغاز شود.

آذریان با تاکید بر لزوم توجه تمامی دستگاه‌های ذی ربط به رفع موانع ازدواج جوانان، گفت: حل این معضل نیاز به کار سیستمی و نگاه ویژه تمامی دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی و تعامل موثر میان آنان دارد.

این مشاور خانواده انجام مشاوره قبل از ازدواج برای تصمیم گیری درست در این زمینه را حائز اهمیت عنوان کرد و افزود: برای پیشگیری و کاهش معضلات پیرامون ازدواج باید بحث مشاوره در سبد هزینه‌های خانواده‌ها قرار گیرد و نباید از کنار آن به راحتی بگذریم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.42666s, 19q