با رنگ‌ اشتهایتان را کم کنید

۱۳۹۲/۱۰/۲۲ - ۱۲:۴۰ - کد خبر: 103642
با رنگ‌ اشتهایتان را کم کنید

سلامت نیوز : متخصصان معتقدند ما در لیوان‌های بزرگ و پهن بیشتر از لیوان‌های باریک و بلند می‌نوشیم.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه آرمان ؛ همچنین اگر در محل کار یا هر جای دیگر نزدیک ظرف حاوی شکلات و آبنبات بنشینیم بیشتر از این تنقلات می‌خوریم.اخیراً نتایج پژوهش‌های جدید نشان داده است که رنگ‌ها روی کنترل وزن ما تأثیر دارند.

رنگ‌های متضاد

براساس نتایج پژوهشی که در دانشگاه کرنل انجام شد وجود تن‌های یکرنگ در بشقاب و غذاها به پرخوری منجر می‌شود.به عنوان مثال افراد به خوردن ماکارونی با مایه و سس قرمز در بشقاب قرمز رنگ علاقه زیادی نشان می‌دهند. محققان معتقدند که تفاوت و تضاد رنگ‌ها باعث می‌شود که مغز نسبت به حجم غذایی که می‌خورد هوشیارتر باشد؛ یعنی کمتر بخورد.محققان مشاهده کردند زمانی که پاستا با سس سفید در بشقاب‌های سفید سرو می‌شود 20 درصد بیشتر خورده می‌شود با این حال زمانی که همین غذا در بشقاب قرمز سرو شد شرکت کننده ها کمتر از آن خوردند.محققان معتقدند که تفاوت و تضاد رنگ‌ها باعث می‌شود که مغز نسبت به حجم غذایی که می‌خورد هوشیارتر باشد؛ یعنی کمتر بخورد.

رنگ آبی

البته مواد غذایی آبی رنگ در طبیعت کمتر دیده می‌شود اما محققان معتقدند که خوردن غذا در بشقاب‌های آبی یا رنگ کردن در و دیوار آشپزخانه و سالن غذاخوری به رنگ آبی باعث کاهش اشتها می‌شود.

یک چراغ راهنمایی رانندگی

روی مواد غذایی سالم نشان سبز، مواد غذایی متوسط نشان زرد و روی آن‌هایی که ارزش غذایی کمی دارند نشان قرمز بزنید. زمانی که این مواد غذایی را در یخچال یا گنجه ها می‌چینید مواد غذایی سبز را در دسترس و مواد غذایی قرمز را تا جایی که می‌شود دور از دسترس سریع قرار دهید. این کار باعث می‌شود شما کمتر به سراغ مواد غذایی ناسالم بروید.شما هم امتحان کنید. حتماً شما هم زمانی که در یخچال را باز می‌کنید و با یک نوشیدنی یا خوراکی با علامت قرمز برخورد می‌کنید زنگ خطری در ذهنتان روشن می‌شود و میل کمتری به مصرف آن پیدا می‌کنید.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.17649s, 19q