رئيس انجمن جراحي زانو پیشنهاد کرد:

ادارات را به وسايل ورزشي تجهيز کنید

۱۳۹۲/۱۰/۲۴ - ۱۲:۳۹ - کد خبر: 103749
ادارات را به وسايل ورزشي تجهيز کنید

سلامت نیوز: رئيس انجمن جراحي زانو، آرتروسكوپي و آسيب‌هاي ورزشي با اشاره به بروز مشكلات استخوان و مفاصل در ميان كارمندان، پيشنهاد كرد تا ادارات به وسايل ورزشي مجهز شوند و به كارمندان خود اجازه بدهند مقاطعي از روز را به ورزش اختصاص دهند.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از روابط عمومی انجمن جراحی زانو ، آرتروسکوپی و آسیبهای ورزشی ایران ، دكتر محمد رازي با اشاره به شيوع كمردرد در ميان مردم، اظهار كرد: عادات نادرست حركتي چون قوز كردن، در ساعت‌هاي متمادي در يك حالت نشستن يا ايستادن، عدم رعايت ارگونومي به هنگام پشت ميز نشيني، همچنين پوكي استخوان و كم تحركي از علل عمده ابتلا به كمردرد هستند.


وي افزود: البته بسياري از كمردردها هم قابل پيشگيري هستند و هم قابل درمان‌اند.


اين فوق تخصص جراحي زانو درباره مشكلات استخوان و مفاصل در كارمندان نيز گفت: شغل كارمندي و پشت ميزنشيني براي سلامت بدن خوب نيست. با اين حال برخي كارمندان ما دو شيفت و سه شيفت كار مي‌كنند.


رازي ادامه داد: اگر بگوييم كارمندان بايد بروند در منزل يا فضاهاي سبز ورزش كنند شايد راهكار چندان موثر و راهگشايي نباشد، چون به قدري مشكلات زندگي زياد است كه چنين فرصت‌هايي كمتر به آنها دست مي‌دهد.


رئيس انجمن جراحي زانو، آرتروسكوپي و آسيب‌هاي ورزشي پيشنهاد كرد براي رفع كم تحركي كارمندان امكانات ورزشي در ادارات فراهم شود.


وي ادامه داد: اگر اين گونه باشد كارمندان مي‌توانند در مقاطعي از روز به عنوان مثال ظهر قبل از ناهار يا صبح قبل از شروع كار از تجهيزاتي چون دوچرخه و تردميل كه در اين فضاها تعبيه شده استفاده كنند. با اين اقدام در واقع فضاي نيمه مناسبي ايجاد مي‌شود كه كارمندان مي‌توانند در طول روز كمي نرمش انجام داده و ضمن افزايش تحرك بدني و حفظ شادابي بر كارايي خود هم بيافزايند.


رازي در ادامه از برگزاري سومین کنگره دوسالانه انجمن جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب‌های ورزشی ایران از 15 تا 18 بهمن ماه سال جاری در سالن همایش‌های جزیره کیش خبر داد.


علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 44426701 (021) تماس حاصل نموده و یا به پایگاه اینترنتی www.iskast2014.com مراجعه کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.66513s, 19q