چرا مجامع رسمی کشور در برابر ادعاهای “روازاده” واکنش نشان نمی دهند؟

۱۳۹۲/۱۰/۲۴ - ۱۷:۰۷ - کد خبر: 103779
چرا مجامع رسمی کشور در برابر ادعاهای “روازاده” واکنش نشان نمی دهند؟

سلامت نیوز: قضیه دکتر روازاده در کشور ما تراژدی کمدی جالبی است که ابتدا از طرف مجامع علمی جدی گرفته نشد و در فضای بی تفاوتی چند ساله اخیر به رشد خود ادامه داد. ولی هم اکنون کافی است نام “روازاده ” را در اینترنت جست و جو کنید تا با تراژدی دکتر روازاده آشنا شوید!

روازاده خود را “دکتر” روازاده می نامد.ادعا می کند که “در ایتالیا” درس خوانده است و زمینه فعالیت خودش را هم “طب سنتی” و “طب اسلامی” می داند! البته ما می دانیم در ایتالیا رشته ای به اسم طب اسلامی وجود نداشته و ندارد! بیشتر ادعاهای به اصطلاح دکتر روازاده آنقدر عجیب، غیرعلمی و عوامفریبانه است که احتمالا جامعه پزشکی کشور پاسخ گویی به آن ها را در شان خود هم نمی بیند:

ادعای تهیه ی مارگارین(کره گیاهی) از فاضلاب! ادعای مضر بودن چای به دلیل عدم هجوم الاغ ها به مزارع آن! نقل احادیث جعلی درباره ی خواص نمک برای افزایش فروش نمک دریا! دادن نسبت های کذب به قرآن و امامان و پیامبران برای ترغیب مردم به خرید روغن کنجد! ادعای درمان زردی نوزادی با حجامت پشت گوش! ادعای اینکه نود در صد مردگان بهشت زهرای تهران سال گذشته زیر ۴۰ سال بودند. ادعای سرطان زا بودن نمک یُد دار و فلوراید موجود در خمیردندان! ادعای انگلیسی بودن قند و شکر! ادعای صهیونیستی بودن طب مدرن! ادعای توطئه ی صهیونیستی برای از بین بردن مسلمانان با استفاده از مسموم کردن غذاها و میوه جات! ادعای وجود آدمیان ۳۲۰ ساله در زمان صفویه! ادعای تأمین نیاز مس بدن از طریق پخت و پز در ظروف مسی! ادعای عدم وجود کم خونی در گذشته به دلیل استفاده از نعل آهن و کفگیر چدن در غذا! ادعای عدم وجود پادشاهی به نام کوروش! ادّعای تأکید خدا بر استفاده از گندم سبوس دار در سوره ی مبارکه ی جمعه! ادّعای ماده شدن گنجشک های نر! ادّعای دست کاری ژنتیکی گوجه فرنگی ،ادعای وجود ژن خوک در مرغ! ادعای عامل خودکشی بودن ماهی و …. ادعاهایی نیستند که جامعه پزشکی بخواهد به تک تک آن ها پاسخ بدهد!

کسی که ادعاهای فوق را مطرح کرده است بعید است حتی دیپلم علوم تجربی هم داشته باشد، چه برسد به اینکه حتی در دانشگاه در رشته پزشکی هم تحصیل کرده باشد! ناخودآگاه اما بی تفاوتی جامعه پزشکی به “پدیده روازاده” موجب شده است که این فرد برای خود دفتر و دستکی به پا کند و افرادی را دور خود جمع کرده و بیزنس بزرگی را راه اندازی کند.

نمونه این بیزنس این است که یک سری محصولات تجاری به تایید ایشان می رسند و به فروش می رسند.در فضای مجازی لیست محصولات غذایی مورد تایید دکتر روازاده را که برای فروش عرضه شده اند به وفور مشاهده می کنید.در سایت ایشان حتی دستور پخت قورمه سبزی هم می توانید پیدا کنید!

نمک دریا

اما سوال اصلی اینجاست.وزارت بهداشت مگر متولی بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی مملکت نیست؟ اگر در این مملکت کسی در آب آشامیدنی مردم یا شیر و نان مردم سم بریزد آیا متولی مسئولیت جلوگیری از این امر را ندارد؟ چه طور است که اگر پزشکی در تشخیص و درمان مرتکب قصور شود از نظام پزشکی تا قوه قضائیه موظف به رسیدگی به تخلفاتش هستند ولی به تخلفات علنی ، درمان بی نتیجه، دروغ پراکنی، تجارت غیراخلاقی آن هم اینچنین در مقیاس ملی رسیدگی نمی شود؟

پاسخ سوال شاید در استراتژی ریاکارانه ای باشد که “روازاده” در پیش گرفته است و آن اسلامی جلوه دادن ادعاهای خود است! نتیجه این است که ایشان متولی اسلام در شاخه پزشکی هستند و هر نوع انتقاد از ایشان اسلام ستیزی است!

از طرف دیگر ایشان ادعای صهیونیستی بودن تغذیه و دانش پزشکی معاصر را مطرح کرده اند که نتیجه آن این است که هر کس مخالف نظرات ایشان باشد عامل صهیونیزم و طرفدار استکبار معرفی می شود!

اما به راستی در برابر چنین “پدیده ای” چه باید کرد؟ اول از همه به نظر می رسد نیاز است تا دانشمندان حوزه و متخصصان فقه اسلامی در برابر چنین فردی بایستند.چون واضح است که بسیاری از ادعاهای این فرد هیچ گونه مبنای دینی و اسلامی ندارد و غیر از مخدوش کردن نظرات مردم و جامعه پزشکی ، نتیجه ای به دنبال نخواهد داشت. دادن تریبون های رسمی مذهبی به امثال روازاده، نه تنها به نغع باورهای اسلامی مردم نیست که موجب اشاعه خرافات و جهل در جامعه خواهد شد و جامعه پزشکی کشور را هم نسبت به کسانی که این تریبون ها را در اختیار چنین افراد فرصت طلبی قرار می دهند بدبین خواهد کرد.

کسی که در سراسر کشور نمایندگی به راه انداخته است و روغن کنجد به قیمت گزاف می فروشد و ویزیت های آن چنانی از بیماران می گیرد و یک تاجر گران فروش است، استحقاق چنین تریبون های مذهبی – سیاسی را ندارد! برای مثال دکتر روازاده ادعا کرده است که سوره جمعه آمده است که نباید گندم را بی سبوس خورد!نگارنده تخصصی در زمینه تفسیر قرآن و قرآن شناسی ندارد، ولی روخوانی قرآن را از کودکی یاد گرفته است و با مراجعه ساده به این سوره هیچ اشاره ای به این مطلب پیدا نکرده است! آیا وظیفه علمای دینی نیست که در برابر چنین ادعاهایی که اشاعه دروغ به اسم قرآن و سواستفاده از اعتقادات مردم برای پول درآوردن است واکنش نشان دهند؟

در رده بعدی، فعالین طب سنتی باید موضع گیری روشنی در برابر ادعاهای این فرد بنمایند و روشن نمایند که آیا ایشان را جزئی از طب سنتی و به نمایندگی از طب سنتی می دانند یا خیر.

اما در رده سوم و مهمترین رده، پزشکان هستند که باید به شدت با این پدیده و پدیده های مشابه برخورد کنند. چرا که این فرد ادعای “پزشک ” بودن دارد و از اعتبار تک تک پزشکان زحمت کش کشور برای بیزنس و نفع خود مایه می گذارد.

منبع: سایت مجله دانش و پزشکی سیب

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
مسلم
ای مدیر سایت داری به نفع دشمنان اسلام و ایران کار می کنی با این خبری که بدون تحقیق در مورد دکتر روازاده گذاشته ای به فکر آخرتت هم باش
سلسبیل
دکتر روازاده : مدرک پزشکی عمومی از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی 58290
در مورد ساخت کره از فاضلاب توی سایت پرس تی وی یه مستند خیلی دقیق هست
در مورد سبوس گندم هم سوره یوسف هست
ائمه ع هم از نمک های طبیعی می خوردن
توی این سایت هم می تونید مستند های مربوط به کوروش رو ببینید : naria.ir
مطلب اینقدر غیر علمی نوشته شده که حوصله جواب دادن به همه اش رو ندارم.
ولی اگر هر کدوم رو خواستید ایمیل بدید تا بهتون جواب بدم.
یکی
آدمهای نادانی هستید!
حتی ادعاهایش را هم اشتباه نوشتید
قیمت ویزیت 12 هزار تومان خیلی به چشمتان میاید؟
به شما داره فشار وارد میشه که نتونستید کاری برای مردم بکنید و او داره میکنه؟
خدا همه رو به راه راست هدایت کنه
0.15199s, 22q