مسابقه ايرانيان در چشم و هم‌چشمي

۱۳۹۲/۱۰/۲۵ - ۱۱:۲۶ - کد خبر: 103805
مسابقه ايرانيان در چشم و هم‌چشمي

سلامت نیوز : محمداسماعيل سعيدي نيز با بيان اينكه امنيت و آرامش رواني يكي از مباحث مهم سلامت اجتماعي‌ است به تهران امروز مي‌گويد: معنويات باعث مي‌شود كه نگرش و ديد انسان به زندگي بالا برود. قناعت يكي از شاخصه‌هايي است كه در آشنايي با معنويات به زندگي انسان پا مي‌گذارد و باعث مي‌شود هميشه به داشته‌هاي خود شكرگزار باشيم.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه تهران امروز ؛ قناعت به اين معنا نيست كه متوقف شويم بلكه بايد با شرايط فعلي خودمان را انطباق دهيم. هميشه با ديدن مشكلات بسيار، معلولين جسمي، رواني و ذهني، فقرا، درماندگان، گرفتاران در دام بيماري‌ها و... براي آنچه كه داريم شكر كنيم.به گفته دبير اول كميسيون اجتماعي، برخي مواردي كه سلامت ما را به مخاطره مي‌اندازد عيان است و هميشه توجه ما به آن آلودگي هوا، سيگار، كم‌تحركي و... اما مواردي هم هست كه سلامت روان را به مخاطره مي‌اندازند. بحث ناهنجاري‌هايي كه در خانواده‌هاي ما وجود دارد و هميشه با آن درگير هستيم ولي به آن اهميت نمي‌دهيم. وجود برخي ناهنجاري‌ها در روابط خانوادگي بين همسران، فرزندان، فرزندان و والدين به تهديد اين سلامت مي‌پردازد.

وي با اشاره به اينكه در تمام اديان به ويژه در دين مبين اسلام دعوت شده كه روي خوش داشته باشيم، مي‌افزايد: با وجود اين همه توصيه‌اي كه شده باز هم بداخلاقي‌هايي در محيط كار و جامعه وجود دارد كه انگار همه به آن عادت كرده‌اند. مثلا همين بوق‌هاي ممتدي كه مي‌زنيم جزو برخورد‌هاي بد است. ضمن اينكه برخي مسائل براي ما به شكل روزمره درآمده و توجهي به آن نداريم در صورتي كه يكي از شاخصه‌هاي بروز ناهنجاري‌هاي رواني است. مهم‌ترين آن غلبه احساس بر عقل است. گاهي از روي احساسات حرفي زده مي‌شود بدون آنكه به عاقبت، تاثير و تبعات آن فكر شود. اين حرف‌ها كج‌خلقي‌ها را در جامعه زياد كرده و باعث عصبانيت‌هاي بي‌مورد و گرفتاري‌هاي اجتماعي مي‌شود كه در نهايت منجر به گرفتاري‌هاي رواني و بروز رفتارهاي نامناسب مي‌شود.

محمداسماعيل سعيدي در ادامه با اشاره به اينكه با ياد خدا قلب‌ها آرام مي‌شود، مي‌گويد: درست است كه مشكلات اقتصادي و بيكاري و... همه در افسردگي تاثير دارد ولي خودمان هم به آن دامن مي‌زنيم و انگار در چشم و هم‌چشمي و مصرف‌زدگي با همديگر مسابقه‌ گذاشته‌ايم. جوان‌هاي ما نه امكانات و نه سرعت رسيدن به اين چشم‌ و هم‌چشمي‌ها را دارند و به همين سبب در خود فرو‌مي‌روند و خودخوري مي‌كنند. در اين موقع است كه با هيچ نظرسنجي و برگه علمي نمي‌توان ميزان مشكلات روحي و رواني آنها را بيان كرد.

زيرا ويژگي اخلاقي بعضي آدم‌ها اين است كه خيلي تودار هستند و مشكلات خود را نشان نمي‌دهند.حالا كه وزارت بهداشت و درمان حرف از سلامت روحي، رواني و اجتماعي مردم به ميان آورده بايد ديد كه چند مرده حلاج است و چقدر در اختصاص بودجه، پوشش‌هاي بيمه‌اي و مسائل ديگري كه مربوط به اين بخش مي‌شود سنگ به سينه زده و احقاق حق مي‌كند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.38188s, 20q