سرطان بزرگترين معضل مرتبط با سلامت است

۱۳۸۷/۰۱/۲۹ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 10382
سرطان بزرگترين معضل مرتبط با سلامت است
دكتر اسماعيل اكبري به مناسبت برگزاري اولين كنگره مراقبت‌هاي حمايتي و تسكيني در سرطان افزود مي‌توان گفت در ۱۰ سال آينده تعداد بيماران سرطاني حداقل دو برابر و در ۱۵ سال آينده حداقل سه برابر خواهد شد.
وي با تاكيد بر اينكه بايد به دنبال يك برنامه مطلوب و منسجم بود گفت طبق آمارهاي موجود ۴۰ درصد سرطان قابل پيشگيري است و  ۴۰ درصد نيز حتما درمان مي‌شوند.
دكتر اكبري با اشاره به برگزاري اين كنگره توسط دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي در جهت پيشگيري و بيان اهميت مراقبت‌هاي تسكيني و حمايتي در بيماران مبتلا به سرطان گفت در اين كنگره علاوه بر ارايه سخنراني و پوستر توسط متخصصان، كارگاه‌هاي آموزشي نيز برگزار مي‌شود كه خاص بيماران مبتلا به سرطان و خانواده‌هاي آنها است.
وي افزود در اين كارگاه‌هاي آموزشي علاوه بر ارايه اطلاعات علمي مرتبط با بيماري سرطان اصول نگهداري و حمايت از بيمار مبتلا به سرطان نيز به خانواده بيمار آموزش داده مي‌شود.
رئيس اولين همايش درمان تسكيني درد سرطان گفت طب تسكيني نوعي طب به شمار مي رود كه به اقدامات تسكيني پرداخته و اصولي همچون ارايه راهكارهايي براي درد نكشيدن بيمار، اهميت حمايت‌هاي خانواده از بيمار و اقداماتي كه منجر به ارتقاي كيفيت زندگي بيمار مي‌شود را بيان مي‌كند.
دكتر اكبري يادآور شد هم اكنون كشور ما فاقد گروه طب تسكيني و حمايت‌هاي مراقبتي و تسكيني براي ارايه خدمات بصورت منسجم و بكجا است كه بايد مسئولين ادارات علوم پزشكي سراسر كشور با تدوين يك چارچوب مشخص در اين زمينه در پايان اين كنگره و با همكاري وزارت بهداشت آن را به مرحله اجرايي درآورند.
اولين كنگره مراقبت‌هاي حمايتي و تسكيني سرطان با همت مركز تحقيقات سرطان دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي و با همكاري اداره سلامت مركز مديريت بيماري‌هاي معاونت سلامت وزارت بهداشت و انجمن‌هاي علمي مرتبط ۲۸ و ۲۹  فروردين ماه در دانشكده پزشكي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي برپا است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.91456s, 18q