تغییر نگرش جامعه نسبت به معلولان/توانمند سازی معلولان در بخشهای مختلف

۱۳۹۲/۱۰/۲۵ - ۱۵:۴۶ - کد خبر: 103842
تغییر نگرش جامعه نسبت به معلولان/توانمند سازی معلولان در بخشهای مختلف

سلامت نیوز : معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه خوشبختانه نگرش جامعه به معلولان تغییر کرده است و شرایط خوبی برای حضور معلولان فراهم شده است، گفت: سازمان بهزیستی به دنبال فراهم کردن شرایط مناسب در بخش فرهنگی ویژه معلولان است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر؛ یحیی سخنگویی در اختتامیه پنجمین جشنواره سراسری تئاتر معلولان کشور که روز چهارشنبه برگزار شد، اظهار داشت: این جشنواره از 21 دیماه در استان تهران آغاز شد.

وی تصریح کرد: حدود 2 سال است که 6 جشنواره منطقه‌ای در استان‌های مختلف ویژه معلولان برگزار شده است و در نهایت جشنواره کشوری با حضور 22 گروه نمایشی از هنرمندان معلول برگزار شد.

سخنگویی تصریح کرد: در کشورهای پیشرفته شاهد اینگونه هنرنمایی از معلولان هم نیستیم که این نشان می‌دهد که در کشور ما توجه ویژه‌ای به حضور معلولان در عرصه‌های مختلف هنری شده است.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: یکی از اهداف سازمان بهزیستی ایجاد شرایط مناسب برای حضور معلولان است چرا که ما اعتقاد داریم معلولان نیز همانند سایر افراد جامعه باید از امکانات مختلف بهره‌مند شوند.

وی افزود: دیگر دوران سر دادن شعارهای تغییر نگرش به پایان رسیده است و در واقع باید نگرش جامعه به معلولان تغییر کند که خوشبختانه این نگرش در سال‌های اخیر با تغییراتی همراه بوده است.

وی ادامه داد: امروزه دیگر انجمن‌های معلولان همانند سابق برای دریافت حمایت‌های مالی دست دراز نمی‌کنند و امروزه جامعه معلول ما پرسش‌گر شده است و برای احقاق حق خود عمل می‌کند که این نشانه توانمندسازی است.

در ادامه اختتامیه پنجمین جشنواره تئاتر معلولان پیام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرائت شد.

در بخشی از پیام علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مناسبت برگزاری پنجمین جشنواره تئاتر ویژه معلولان آمده است: زندگی صحنه باشکوهی است که زیباترین جلوه‌های هنری را در حلقه پیوند اندیشه‌ها و عواطف به نمایش می‌گذارد، اندیشه‌هایی که از خودباوری نشأت می‌گیرد و احساساتی که در هنر بهتر زیستن تبلور می‌یابد. انسان با اتکا به باورها و الهام گرفتن از ضمیر الهی خویش، روح خود را جلا می‌بخشد و هنری متعالی را معنی می‌کند که پیام عشق، امید به آینده و ارزش‌های انسانی را منعکس می‌سازد و چه زیباست که پیام‌آوران رویدادهای هنری افراد معلول جامعه باشند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.27352s, 19q