ورود ذرات معلق به خون تهرانیها

۱۳۹۲/۱۰/۲۵ - ۱۵:۵۲ - کد خبر: 103845
ورود ذرات معلق به خون تهرانیها

سلامت نیوز : قائم مقام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون بسیار خطرناک هستند و از طریق نای وارد خون تهرانی ها می شوند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر؛ رضا شهیدزاده روز چهارشنبه در نشست بررسی آلودگی هوا که در برج میلاد برگزار شد اظهار داشت: راهکار کاهش آلودگی هوا مشخص است اما کاری برای آن انجام نشده است. مقابله با آلودگی هوا عزم ملی می خواهد و تنها کار یک قوه و یا سازمان نیست. قوه قضائیه می تواند در بحث آلودگی هوا ورود کرده و با دستگاه های کم کار برخورد کند.

وی با اعلام این که اصلی ترین مشکل آلودگی هوای تهران ذرات معلق است اظهار داشت: ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون بسیار خطرناک است و پس از ورود به نای می تواند وارد خون شود.

قائم مقام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران عمده منبع تولید آلاینده در تهران را خودروهای دیزل معرفی کرد و افزود: پس از آن خودروهای بنزینی کاربراتوری همانند پیکان و وانت نیسان بیشترین آلودگی را تولید می کنند.

به گفته وی موتورسیکلتها در سالم ترین حالت سه برابر خودروهای استاندارد آلایندگی دارند و ما بدون واهمه در حال افزایش موتور در سطح شهر هستیم.

شهیدزاده افزود: باید موتورسیکلتهای برقی جایگزین موتورهای فعلی شود که این موضوع قوانین خاصی را می خواهد. قیمت موتورسیکلتهای بنزینی یک سوم موتورهای برقی است و کسی راغب به استفاده از این وسیله نیست.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.19133s, 19q