چرا خانه‌های مجردی زیاد شد؟

۱۳۹۲/۱۰/۲۷ - ۱۲:۰۸ - کد خبر: 103913
چرا خانه‌های مجردی زیاد شد؟

سلامت نیوز:‌ یک جامعه شناس گفت: احیاء برخی از سنت‌ها از راهکارهای معضل خانه‌های مجردی در شهرها است.

مهدی نوری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه معضل خانه‌های مجردی معلول یک سری از علت‌ها در جامعه است، افزود: برای حل این مشکل ابتدا باید این علت‌ها در جامعه مرتفع شود.

وی با تاکید بر اینکه همیشه فرهنگ‌های سنتی دست و پا گیر نیستند و می‌توانند کارکردهای مثبت داشته باشند، ادامه داد: می توان برای رهایی از این معضل بزرگ نرمش و چرخش هایی را در فرهنگ های سنتی ایجاد و از آن استفاده کرد.

نوری با بیان اینکه بحث مهاجرت افراد از روستا به شهرها یکی دیگر ازعلل به وجود آمدن این معضل در جامعه هستند، اظهار کرد: متاسفانه عملکرد دولت‌ها در گذشته به منظور پیش گیری از مهاجرت جوانان از روستا به شهرها مطلوب نبوده است.

وی توضیح داد: جلوگیری از مهاجرت افراد از روستا به شهرها و یا از شهرهای کوچک تر به شهرهای بزرگ، یکی از راهکارهای حل این معضل است.

این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه دولت مردان باید بر روی مسائل اقتصادی جوانان حساس باشند، تصریح کرد: وضعیت بد اقتصادی، بالارفتن سن جوانان و عدم توانایی آنها برای تشکیل زندگی مشترک و خانواده به علت پایین بودن توان مالی عوامل زمینه ساز معضل خانه‌های مجردی است.

وی تاکید کرد: خانواده‌ها بر روی دختران و پسران خود که در شهرهای دیگر در منازل استیجاری به همراه چندین نفر دیگر در حال درس خواندن هستند نظارت و کنترل کافی داشته باشند.

نوری گفت: متاسفانه تعدادی از خانواده‌ها این آگاهی را ندارند که فرزند آنها با چه کسانی هم خانه شده است و از اینکه فرزند آن ها در شهری دیگر در حال درس خواندن هستند خوشحالند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.36113s, 18q