مراقبت‌هاي تخصصي از پوست

۱۳۹۲/۱۰/۲۸ - ۱۲:۱۱ - کد خبر: 103962
مراقبت‌هاي تخصصي از پوست

سلامت نیوز: به نيازهاي پوست خود توجه كنيد: اگر از پوست خود بطور عادي و روزمره و با توجه به نوع آن مراقبت كنيد، هميشه پوستي سالم خواهيد داشت. پوست مرتبا در حالت تغيير است و تغييرات آب و هوا، استرس، تغييرات هورموني، عوامل داخلي، خارجي و محيط همگي بر سلامتي و ظاهر آن تأثير مي‌گذارند.


مراقبت‌هاي پوستي

پوست خود را از گردن به پايين فراموش نكنيد! بخش عمده‌اي از پوست بدن، از ناحيه گردن به پايين معمولاً از خاطر مي‌رود. خانم‌ها بيشتر روي پوست صورت تمركز دارند؛ به خصوص هنگامي كه پا به سن مي‌گذارند؛ زيرا اولين جايي است كه نشانه‌هاي پيري را بروز مي‌دهد. در حالي كه دست‌ها، بازوها، پاها، آرنج، زانو كم‌كم سخت، تيره‌رنگ يا رنگ پريده و فلس مانند (مثل پوست سوسمار) مي‌شوند. اولين دفاع در برابر پوست نازيبا رطوبت رساني است. اما فراموش نكنيد كه با آب سرد آبكشي كنيد (آب گرم يا داغ پوست را خشك مي‌كند)؛ به خصوص صورت‌تان را به ياد داشته باشيد كه پوست شما پس از استحمام، نيازمند جذب مجدد رطوبت با استفاده از يك لوسين بدن يا كرم سفت‌كننده است. بخار حاصل از دوش گرفتن منافذ پوست را باز مي‌كند كرم‌ها و لوسيون‌ها جذب بهتري خواهند داشت پوست سالم منافذ كمتري داشته بنابراين خشك شدن، خارش، لكه‌هاي قرمز، ترك‌هاي دردناك، آكنه و ديگر التهابات در آن كمتر است.
براي تسكين پوست خشك و خارش‌دار، پوست بدن خود را از سر تا نوك پا با محصولات مراقبت از پوست خصوصاً بعد از حمام آغشته كنيد:
كرم‌هاي آنتي سلوليت، لوسيون دست، نمك‌هاي حمام، ضدآلرژي‌هاي قوي، لوسيون‌هاي بدن، مراقبت پوستي ارگانيك، شستشو دهنده بدن، كرم اصلاح صورت، كرم كوتيكول، كرم‌هاي سفت‌كننده پوست، لوسيون پا، كرم‌هاي ويتامينه صورت

پوست مي‌تواند از عوامل زير تأثير بپذيرد:

تغييرات هورموني: اين تغييرات در دوران نوجواني، با اضافه شدن وزن يا كاهش ناگهاني آن، در اثر حاملگي، يائسگي، هنگام قاعدگي و متناسب با سن اتفاق مي‌افتد.
سلامتي و مشكلات: بيماري‌هاي پوستي مثل روزآسه، پسوريازيس، مشكلات تيروئيد و درماتيت و ديگر مشكلات مي‌توانند باعث خرابي پوست شوند.
ژنتيك: به لطف والدين‌تان شما ممكن است مستعد داشتن پوست چرب، خشك يا حساس باشيد.
رژيم غذايي: سموم موجود در رژيم‌هاي غذايي استفاده از سيگار و دخانيات باعث آسيب رساندن به پوست مي‌شود.
آب و هوا: هواي خيلي گرم يا سرد مي‌تواند سبب خشكي و شكنندگي پوست يا چرب و جوشدار شدن آن شود.
نور خورشيد: قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراي بنفش خورشيد نيز به پوست آسيب مي‌رساند و حتي ممكن است منجر به سرطان پوست گردد.

منبع: دنیای سلامت

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.31384s, 19q