هشدار به مادران باردار:

مادران چاق فرزندان کم وزن تری به دنیا می آورند

۱۳۹۲/۱۱/۰۱ - ۱۵:۳۱ - کد خبر: 104058
مادران چاق فرزندان کم وزن تری به دنیا می آورند

سلامت نیوز: یک متخصص تغذیه با هشدار نسبت به عوارض چاقی در سنین بارداری گفت:نوزادان متولد شده از مادران چاق معمولا کم وزن تر هستند.

دکتر محمد صفریان با اشاره به اینکه زنان باردار دارای اضافه وزن دوست ندارند انرژی برای فرزند خود آزاد کنند؛ افزود:«زنان باردار چاق با وجود اینکه از نظر ریز مغذی ها بدنشان قوی تر است ولی نوزادان به دنیا آمده آنها بیشتر دچار کمبود وزن می شوند».

وی تاکید کرد: «میزان مصرف فولیک اسید در مادران باردار دارای اضافه وزن برای جلوگیری از کمبود نوزاد باید دوبرابر یک مادر با وزن عادی داده شود ولی با این وجود نیز امکان کم وزنی نوزاد در چنین مادرانی وجود دارد».

استادیار گروه تغذیه دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اهمیت حغظ وزن متعادل در قبل از بارداری خاطرنشان کرد:«کارکرد بدن بصورتی است که بجای ازاد کردن انرژی دوست دارد آن را ذخیره کند، به همین دلیل توجه به بحث حفظ تعادل در وزن مهم تلقی می شود».

صفریان با تاکید بر عوارض چاقی در سنین بارداری و یا در افراد معمولی تصریح کرد:«میزان شیوع چاقی در کشور در حال افزایش است و مردم باید با تغییر سبک زندگی خود،از بروز معضلات تغذیه ای و سلامت پیشگیری کنند».

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.14429s, 19q