فوریت تامین خون برای همه خانواده ها ملموس است

۱۳۹۲/۱۱/۰۱ - ۱۵:۰۸ - کد خبر: 104124
فوریت تامین خون برای همه خانواده ها ملموس است
سلامت نیوز : وزير بهداشت گفت: نقش سازمان انتقال خون، نظارت عالي و سياستگذاري است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر ؛ دکتر سید حسن هاشمی در بيست و سومين اجلاس سراسري مديران انتقال خون ايران افزود: انتقال خون بايد به راهکارهای عملی برای کاهش تصدی گری بیندیشد و پیشنهادهای خود را برای بهبود شرایط و کاهش وابستگی به بودجه دولتی ارائه دهد.

وي ضمن تاكيد بر لزوم استقلال انتقال خون از بودجه عمومي كشور، خون را مایع حیات خواند و افزود: فوریت تامین این مایع حیات بخش برای همه خانواده ها ملموس است و حکومت و دولت باید به این بخش همانطور که به موضوع مایحتاج روزانه مردم اهمیت می دهد، توجه ویژه داشته باشد.

هاشمي خلق منابع، با بهره گیری از فناوری های نوین و تبدیل منابع به احسن با کمک محصولات پلاسمایی را دو راهکار مهم و جدی در برون رفت سازمان انتقال خون از مشکلات فعلی دانست.

وزير بهداشت توقع اين وزارتخانه را از سازمان انتقال خون توسعه علمی و فنی و ممتاز شدن هرچه بیشتر در مقایسه با کشورهای منطقه دانست و افزود: به تدریج دولت دارد در مسیری قرار می گیرد که وضعیت اقتصادی بهتری را شاهد خواهیم بود و اگر در تخصیص بودجه به دستگاهها بخشی نگری پیش نیاید در آینده نزدیک اعتبارات مناسبی به بخش سلامت تعلق خواهد گرفت.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.1089s, 19q