مصرف دخانيات در فضاي عمومي ممنوع است

۱۳۸۷/۰۲/۰۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 10413
مصرف دخانيات در فضاي عمومي ممنوع است

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دولت و به نقل از ايرنا،دكتر كامران باقري لنكراني روز يكشنبه اول ارديبهشت 86 در جمع خبرنگاران افزود: برخي مي‌خواهند صراحت قانون در اين زمينه را مخدوش كنند و مرتبا به اين موضوع دامن مي‌زنند.

به گزارش ايرنا، وي اضافه كرد: متاسفانه برخي از رسانه‌ها اقدام به انتشار خبر تاييد قليان اكسيژني توسط وزارت بهداشت كردند كه اين موضوع تاييد نشده است.

وزير بهداشت با تاكيد بر اين كه بايد به اختراعات و مخترعين احترام گذاشت، گفت:اختراعات بايد به سمت سلامت محوري باشد نه اين كه براي سلامت افراد زيان آور باشد.

لنكراني خاطرنشان كرد: مصرف قليان با فرهنگ كشور ما عجين نبوده است و با اين كه سابقه مصرف قليان در كشور به چهار و پنج قرن پيش برمي‌گردد ولي جز فرهنگ اصيل ما نيست.

وي تصريح كرد: آثار سوء مربوط به استفاده از قليان اين است كه استفاده از قليان در يك ساعت معادل ‪ ۴۰نخ سيگار است و نظر وزارت بهداشت در مورد اين موضوع كاملا واضح و روشن است.

لنكراني گفت: من دليل برخي از افكار كه مي‌خواهند مصرف قليان در كشور را زنده نگه دارند را صحيح نمي‌دانم.

وزير بهداشت در ادامه به ارتباط كشور با سازمان بهداشت جهاني اشاره كرد و گفت: ايران ارتباط دو سويه با اين سازمان دارد و جزو اعضاي قديمي سازمان جهاني بهداشت محسوب مي‌شود.

وي به اشاره به تربيت نيروي انساني مانند بهورز و تكنسين فوريت‌هاي پزشكي در بحث شبكه بهداشت ودرمان به عنوان مدل جهاني گفت: ايران در بين كشورهاي دنيا حرف‌هاي جديدي در اين زمينه دارد.

وزير بهداشت گفت: ايران با سازمان جهاني بهداشت برنامه مشتركي در خصوص ارتقاي سلامت و توجه عمده به ظرفيت‌سازي در حوزه سلامت محوري دارد و به دليل اين موقعيت كشور ما در برخورد با چالش‌هاي نظام سلامت در مقايسه با بسياري از كشورهاي ديگر از ظرفيت‌هاي متفاوتي برخوردار است.

لنكراني ادامه داد: كشورهاي همسايه با بحران فلج اطفال مواجه هستند و براي اين كه اين آلودگي به كشور ما وارد نشود برنامه‌هاي ويژه‌اي را انجام مي‌دهيم.

به گفته وزير بهداشت در برخي از كشورهاي منطقه مديترانه شرقي نيز ساليانه تعداد زيادي از اطفال به دليل كزاز نوزادي مي‌ميرند كه در كشور ايران اين اتفاق نمي‌افتد و ما سعي داريم در برخي از چالش‌ها و موضوعات با همكاري سازمان جهاني بهداشت تحقيقات اساسي را انجام دهيم.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.70221s, 18q