خطر افسردگی در مبتلایان به روماتیسم مفصلی

۱۳۹۲/۱۱/۰۲ - ۱۳:۱۰ - کد خبر: 104195
خطر افسردگی در مبتلایان به روماتیسم مفصلی

سلامت نیوز : پزشکان انگلیسی در یک بررسی جدید هشدار دادند که خطر بروز افسردگی و اضطراب در مبتلایان به روماتیسم مفصلی خیلی بیشتر از آن است که در گذشته تصور می‌شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ متخصصان علوم پزشکی دانشگاه منچستر در این رابطه اظهار داشتند: بیمارانی که از روماتیسم مفصلی شدید رنج می‌برند لازم است به طور مرتب از نظر وضعیت روانی و اختلالاتی چون اضطراب و افسردگی تحت معاینه قرار گیرند.

این تیم پزشکی به بررسی 322 بیمار مبتلا به روماتیسم مفصلی شدید که منتظر درمان بودند، پرداختند. هدف از این مطالعه بررسی تاثیر فاکتورهای روانی بر مقیاس‌ فعلی سنجش شدت این بیماری موسوم به DAS28 است.

در این بررسی مفاصل متورم و سطح التهاب بدن و وضعیت روحی بیماران مورد مطالعه قرار گرفت و پزشکان دریافتند مقیاس سنجش شدت بیماری یا DAS28 در این بیماران تحت تاثیر فاکتورهای روانی مانند احساس فرد نسبت به بیماری‌اش است.

«آن بارتون»، محقق ارشد این مطالعه گفت: این بررسی در نوع خود اولین موردی بوده که به معاینه بیماران مبتلا به روماتیسم مفصلی شدید پرداخته و حاکی از آن است که حال روانی این بیمارن باید پیوسته تحت کنترل باشد.

بارتون همچنین اظهار داشت: ضروری است روماتولوژیست‌ها در مورد تاثیر افسردگی بر این بیماران بیشتر دقت داشته باشند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.5403s, 19q