بررسی طرح اصلاح ساختار نظام بیمه سلامت آغاز شد

۱۳۹۲/۱۱/۰۲ - ۱۵:۱۱ - کد خبر: 104206
بررسی طرح اصلاح ساختار نظام بیمه سلامت آغاز شد

سلامت نیوز : وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی از آغاز بررسی طرح اصلاح ساختار نظام بیمه سلامت با هدف توسعه بیمه همگانی خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ علی ربیعی یادآور شد: ‌با توجه به سیاست‌های دولت درخصوص تعمیم در گسترش بیمه همگانی سلامت و تاکید رئیس جمهور در تحقق این امر نیازمند طرح جامعی هستیم که این موضوع در شورای عالی بیمه درحال بررسی است.

وی افزود:‌ باهماهنگی‌های انجام شده با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی،‌ ابعاد مختلف طرح با بهره‌گیری از نظر کارشناسان مجرب در حال بررسی است.

وزیرتعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: ‌این طرح باهدف کاهش پرداخت سهم بیماران با تجمیع اعتبارات سلامت تدوین شده است که سازمان بیمه سلامت به عنوان مجری،‌ بیمه پایه را برای تمام آحاد جامعه فراهم می‌کند.

ربیعی با تاکید برلزوم تدوین الزامات اجرایی این طرح خاطرنشان کرد:‌ ساختار نظام بیمه‌ای باید برای اجرای این طرح گسترده آماده تحول باشد و استانداردهای اجرایی طرح باید توسط سازمان بیمه سلامت ارائه شود.

وی افزود: همکاریهای گسترده میان سازمان تامین اجتماعی و بیمه سلامت در دست بررسی و طراحی است و هیات مدیره این سازمانها جلسات مستمر و فشرده‌ای را برگزار کرده‌اند تا بتواند کیفیت خدمات بیمه درمانی کشور را متحول سازد و تجمیع اطلاعات این دو سازمان که از مسایل اساسی بیمه درمان است تا پایان امسال اجرایی می‌شود.

وی اجرای طرح نظام بیمه همگانی را نیازمند اصلاح فرهنگ و رویکردهای جامعه و نظام سلامت دانست و یاد آورشد:‌ مدیران سازمان بیمه سلامت باید با حضور موثر برافکارعمومی رویکرد اصلاح فرهنگ سلامت را مورد اهتمام قرار دهند.

وزیرتعاون‌، کارورفاه اجتماعی با تاکید برافزایش روحیه کار و فعالیت در سازمانها گفت: ‌باید نسبت به کار،‌ دیدگاهی متفاوت داشته باشیم چرا که به عنوان مدیر وظیفه داریم دررفتارهایمان تحول ایجاد کنیم .

ربیعی با بیان اینکه نیازمند بهبود روشها در وزارتخانه و سازمانهای تابعه هستیم خاطر نشان کرد:‌ در این برهه زمانی باید بیش از پیش نسبت به کار نگرشی خدمت گذارانه داشته باشیم.

وی با تاکید بر ایجاد تعهد سازمانی گفت: کار بادوام کاری عقلایی است به این معنا که کارها و امور سازمان باید به طور منظم تداوم داشته باشد و وزارتخانه به این منظور برنامه‌ای منظم و سالیانه برای ملاقات با مدیران سازمانها تدوین کرده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.85243s, 19q