"گاماایمونکس" در کارخانه اکسیر بروجرد به تولید انبوه می رسد

۱۳۸۷/۰۲/۰۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 10421
"گاماایمونکس" در کارخانه اکسیر بروجرد به تولید انبوه می رسد

مهدی عطاران رضایی در گفتگو با مهر در بروجرد با تاکید بر اینکه این دارو برای نخستین بار در کشور در این کارخانه تولید شده است، افزود: این دارو تاکنون تنها در دو کشور آلمان و آمریکا تولید می شد که اکنون ایران نیز به جمع دارندگان دانش تولید این دارو در جهان پیوسته است.

وی با اشاره به مراحل ساخت این دارو عنوان کرد: تحقیقات ساخت داروی "گاما ایمونکس" از شش سال پیش توسط شرکت اکسیر شهرستان بروجرد آغاز شد که با توجه به پیچیده بودن فرآیند تولید ماده اولیه و محصول آن، سال گذشته آزمایشات بالینی آن بر روی برخی از بیماران انجام شده و پس از کسب نتایج موفقیت آمیز مجوز تولید این دارو از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صادر شد.

عطاران رضایی تصریح کرد: موارد مصرف این دارو در بیماران مبتلا به نقص سیستم دفاعی بدن، نقص ژنتیکی موسوم به گرانولوماتوز مزمن و درمان بیماران سرطانی و کسانی که به ویروسهای مقاوم مبتلا هستند، می باشد.

مدیر کارخانه داروسازی اکسیر بروجرد یادآور شد: تولید انبوه این دارو توسط شرکت داروسازی اکسیر بروجرد از اردیبهشت ماه امسال آغاز خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: همچنین مواردی از کاربردهای جدید این دارو در مراحل تحقیقاتی است که در صورت تائید نهایی مصرف دارو بیش از پیش خواهد شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
مهدی
بسیار عالی باعث افتخار هر ایرانیه
3.25691s, 20q