سن اميد به زندگي در آمريكا به شدت در حال كاهش است

۱۳۸۷/۰۲/۰۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 10432
سن اميد به زندگي در آمريكا به شدت در حال كاهش است
يحيي دولتي در گفت‌و‌گو با فارس افزود: استفاده بيش از حد از ليزر براي درمان ناراحتي‌ها پوستي، شيوع بالاي بيماري‌هاي تاولي در كشور و تزريق داروي بدون مجوز ديسپورت براي زيبايي زنان از جمله خطرات مهمي است كه سلامت پوست مردم كشور را تهديد مي‌كند.
وي اضافه كرد: كنفرانس بين‌المللي پوست كه 5 تا 7 ارديبهشت امسال در سالن همايش‌هاي صدا و سيما و با حضور متخصصاني از 13 كشور دنيا برگزار مي‌شود، بررسي اين 3 موضوع را كه از جمله مباحث مهم در سلامت پوست مردم ايران و بسياري از كشورهاي دنياست را در دستور كار قرار داده است.
دولتي گفت: شايع‌ترين بيماري‌هاي تاولي پوست پمفيگوس است كه تاكنون 2 هزار بيمار مبتلا به آن را در كشور شناسايي شده است اين بيماري مانند سوختگي سراسري است كه تمام بدن فرد مبتلا را دچار عارضه مي‌كند و هنوز علت بروز آن دقيقاً معلوم نيست.
وي افزود: داروي ديسپورت نيز كه از آن براي زيبايي پوست و بيش‌تر توسط زنان براي رفع چين و چروك صورت استفاده مي‌شود، حتماً بايد داروي مجوز وزارت بهداشت باشد و همواره در يخچال نگهداري شود در غير اين صورت به سلامت پوست فرد آسيب مي‌رساند، اين دارو بايد حتماً زير نظر متخصص و به ميزان معين تزريق شود.
رئيس انجمن متخصصان پوست كشور اضافه كرد: جوش غرور جواني شايع‌ترين بيماري پوستي كشور است كه گاهي تا 70 درصد جمعيت جوانان را در سن بلوغ دچار مي‌كند، پس از آن بيماري پوستي اگزما در ايران شايع است.
وي گفت: سرطان پوست نيز شايع‌ترين سرطان در كشور است كه بيش‌تر در كشورهاي كه مردم آن سفيد پوست و رنگين چشم هستند مانند استراليا و آمريكا شايع است و در كشور ما شيوع كم‌تري دارد.
وي به مردم توصيه كرد به تبليغات مواد آرايشي در شبكه‌هاي ماهواره‌اي توجه نكنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.81158s, 18q