اهدای ۱۴۴ هزار و ۳۰۴ واحد خون در کشور/ سه استان بر‌تر در ۱۰ ماهه امسال

۱۳۹۲/۱۱/۰۵ - ۱۵:۰۹ - کد خبر: 104358
اهدای ۱۴۴ هزار و ۳۰۴ واحد خون در کشور/ سه استان بر‌تر در ۱۰ ماهه امسال

سلامت نیوز : سخنگوی سازمان انتقال خون ایران گفت: گزارش ۱۰ ماهه آمار اهدای خون در کشور نشان می‌دهد که استان هرمزگان با نزدیک به ۲۳ درصد رشد، نسبت به استان‌ها در اهدای خون پیشی گرفته است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایلنا ؛ "بشیر حاجی بیگی" افزود: طی ۱۰ ماهه سال جاری آمار اهدای خون در استان هرمزگان ۳۶ هزار و ۵۶۰ واحد بوده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد خوبی نشان می‌دهد.

وی گفت: پس از این استان به ترتیب استانهای خراسان جنوبی و قزوین قرار دارند که با نزدیک به ۴ درصد و ۳ درصد رشد بیشترین رشد آمار اهدای خون را به خود اختصاص داده است.

حاجی بیگی ادامه داد: طی مدت یاد شده در کشور یک میلیون و ۶۶۳ هزار و ۵۸۴ واحد خون اهدا شده است.

طی ماه دی نیز در استان هرمزگان بیشترین میزان رشد اهدای خون دیده شده است و این استان نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۱۸ درصد رشد آمار اهدا داشته است. همچنین استان‌های ایلام با نزدیک به ۱۵ درصد و کردستان با نزدیک به ۱۰ درصد رشد آمار اهدا مقامهای دوم و سوم رشد اهدا طی ماه دی را به خود اختصاص داده‌اند.

حاجی بیگی اعلام کرد: طی دی ماه سال جاری در کشور ۱۴۴ هزار و ۳۰۴ واحد خون اهدا شده است.

طی ۱۰ ماهه گذشته سال ۹۲ استان تهران بیش از ۱۷ درصد خون اهدایی از کل خون‌های اهدا شده در کشور را تامین کرده است و مقام اول بیشترین میزان اهدای خون را به دست آورده است.

پس از استان تهران، استان فارس بیش از ۷ درصد خونهای اهدایی کشور و خراسان رضوی نزدیک به ۷ درصد اهدای خون را به خود اختصاص داده است.

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران همچنین اعلام کرد: طی ماه دی نیز استان تهران با اختصاص ۱۷ درصد از خون اهدایی کشور رتبه اول، فارس با بیش از ۷ درصد خونگیری، رتبه دوم و خراسان رضوی با تامین ۷ درصد از خون موردنیاز کشور رتبه سوم را به دست آورده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.52391s, 19q