پاسخ ابتکار به دروغ پردازی برخی رسانه ها

اگر در وضعیت اورژانسی هستید، فعلا تهران را ترک کنید

۱۳۹۲/۱۱/۰۵ - ۱۵:۵۵ - کد خبر: 104367
اگر در وضعیت اورژانسی هستید، فعلا تهران را ترک کنید

سلامت نیوز: رییس سازمان حفاظت از محیط زیست نسبت به اخباری که از زبان وی توصیه به خروج مردم از تهران برای نجات جانشان کرده بود؛ پاسخ داد.

به گزارش سلامت نیوز، معصومه ابتکار، رییس سازمان حفاظت از محیط زیست در واکنش به اخباری که از زبان وی توصیه به خروج مردم از تهران برای نجات جانشان کرده بودند؛ در وبلاگ خود نوشت: مقابله و کاهش آلودگی هوا راه حل های علمی، کار و تلاش بی وقفه همه دستگاهها و زمان مناسب می طلبد. راه حل های عاجلی مثل آنچه قبلا مطرح شده که آب پاشی می کنیم یا یونیزاسیون به کار می بریم یا وسایل عظیم حرکت دهنده هوا و ایجاد باد درست می کنیم و از این دست!!!! فایده ندارد و علمی و کاربردی نیست.


این هفته در جلسه شورای شهر در پاسخ به سئوال یکی از خانم های نماینده شورا که گفت دو فرزندم بیمار هستند و باید چه کنم؟ پاسخ دادم اقدام عاجل فقط خروج از تهران است.


اما خبر این گفت و گو به نحوی مطرح شد که برای بسیاری از دوستان ایجاد سئوال کرد؛ گویی راه حل کلی معضل، ترک تهران است. این روزها فرصتی نشد تا به این شبهه پاسخ دهم. تا اینکه امروز مطلبی دیدم که لینک آن اینجاست. دست نویسنده درد نکند.


معتقدم نباید به مردم دروغ گفت. اگر چه تمام توان سازمان برای هماهنگی با دستگاههای مسئول برای بهبود کیفیت سوخت و استاندارد خودرو و ... به کار گرفته شده و انشاءالله به زودی نتایج آن بروز خواهد کرد، باز هم می گویم اگر در وضعیت اورژانسی قرار گرفته اید فعلا بهتر است تهران را ترک کنید.


یک خبر خوش هم از نتایج تلاش ها دارم و آن اینکه از دیروز در شهر اراک هم بنزین یورو 4 توزیع می شود که خبر کامل آن امروز در گفت و گو با آقای دکتر متصدی معاونت محیط زیست انسانی سازمان منتشر شده است.

لازم به ذکر است چندی پیش رئيس سازمان حفاظت از محيط‌زيست به شوراي اسلامي شهر تهران رفت تا به سوالات اعضاي شورا در حوزه محيط‌ زيست پاسخ بدهد. برخی از خبرگزاری ها پاسخ ابتکار به یکی از نماینده های شورا درباره فرزند بیمارش را جور دیگری منتشر کردند. وی در پاسخ به یکی از نماینده های شورا که گفته بود دو فرزندم بیمار هستند؛ باید چه کنم؟ گفته بود:« اقدام عاجل فقط خروج از تهران است.» اما برخی از خبرگزاری ها این خبر را به گونه ای منتشر کردند که گویی وی توصیه به خروج مردم از تهران کرده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.18367s, 19q