پوست افراد مبتلا به سردردهاي ميگرني، حساس‌تر و دردناكتر از حد معمول است

۱۳۸۷/۰۲/۰۵ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 10446
پوست افراد مبتلا به سردردهاي ميگرني، حساس‌تر و دردناكتر از حد معمول است

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ايسنا، اين مطالعات نشان مي‌دهد: افرادي كه مبتلا به ميگرن هستند، پوست آنها در هنگام انجام فعاليت‌هاي روزانه مانند شانه زدن به موها يا انداختن گوشواره به گوش‌هايشان درد بيشتري را تجربه و احساس مي‌كنند.

در اين پژوهش، متخصصان در آمريكا روي 16 هزار 573 نفر كه دچار سردردهاي ميگرني بودند مطالعه وبررسي كرده و دريافتند كه از اين تعداد 11 هزار 737 تن مبتلا به ميگرن بوده، هزار و491 نفر احتمال ابتلا به ميگرن را داشتند و 3 هزار و345 نفر از آنها به نوع ديگري از سردرد مبتلا بودند.

اين پژوهشگران دريافتند: 68 درصد از افرادي كه دچار سردردهاي ميگرني مزمن بودند و 63 درصد از آنهايي كه دچار سردردهاي ميگرني دوره‌اي بودند از حساسيت پوستي نامطلوب و تشديد شونده‌اي رنج مي‌بردند. در حالي‌ كه افرادي كه نوع ديگري از سردرد را تجربه كرده‌ بودند، اين گونه حساسيت‌هاي پوستي دردناك را نداشتند.

به گفته مارسلو بيگال پژوهشگر اصلي اين مطالعات در كالج پزشكي آلبرت انشتين، اين حالت باعث مي‌شود كه درد و ناراحتي حتي در هنگام كارهاي روزمره زندگي مانند لمس كردن موي سر و يا حتي لباس پوشيدن نيز افراد را با مشكلات جدي مواجه كند.

مهمتراين كه اين حالت ممكن است يك فاكتور خطرزا براي پيشرفت سردردهاي ميگرني باشد و اين امر به معني دشواري بيشتر در درمان سردرد و يا حتي حساسيت‌هاي پوستي است.

به علاوه اين مطالعات نشان مي‌دهد: اين نوع از دردهاي پوستي بيشتر در بين زنان مبتلا به ميگرن و يا افراد چاق و افسرده كه ميگرن دارند، شايع است.

نتايج اين تحقيقات در آخرين شماره مجله نورولوژي به چاپ رسيده است.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
نرگس
باسلام وخسته نباشيد سوال داشتم من چاق هستم وچه كنم ونميتونم رژيم بگيرم و قرص هاي لاغري آيا مفيدند؟
0.90659s, 20q