وزارت بهداشت انتشار اسامی برخی پزشکان زیرمیزی بگیر را در رسانه‌ها تقبیح کرد

۱۳۹۲/۱۱/۰۷ - ۱۱:۰۸ - کد خبر: 104462
وزارت بهداشت انتشار اسامی برخی پزشکان زیرمیزی بگیر را در رسانه‌ها تقبیح کرد

سلامت نیوز :مدیرکل نظارت بر درمان و اعتبار بخشی وزارت بهداشت گفت: جوسازی در خصوص دریافتهای غیرمتعارف، پیگیری‌های قانونی وزارت بهداشت در این خصوص را بی‌نتیجه می‌سازد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ سید سجاد رضوی گفت: وقتی بدون هماهنگی با مسئولان وزارت بهداشت اقدام به انتشار اسامی برخی پزشکان تحت عنوان پزشکانی که دریافت های غیرمتعارف داشته‌اند شده است که این اقدام، تمام اقدامات دیگر وزارت بهداشت برای کنترل این پدیده نیز تحت الشعاع قرار می‌گیرد.

وی افزود: این گونه اقدامات جز اینکه به روابط پزشک و بیمار و اعتماد مردم به جامعه پزشکی ضربه بزند نتیجه دیگری ندارد.

رضوی خاطر نشان کرد: برای برخورد با تخلفات پزشکی و رسیدگی به شکایات مردمی در این زمینه روند مشخصی وجود دارد، پس از بررسی موضوع در دانشگاه‌ها، موارد مربوطه برای بررسی بیشتر به تعزیرات و نظام پزشکی معرفی می‌شوند و در این مرحله در صورت تأیید تخلف، طبق قانون برخورد لازم صورت می‌گیرد.

وی افزود: اسامی 14 پزشک اعلام شده در رسانه‌ها نیز تنها نمونه‌ای از فهرست ارسالی بوده و انجام این چنین بررسی‌هایی برای اولین بار نبوده که اتفاق می افتاده است و بی‌تردید برای آخرین بار هم نخواهد بود.

رضوی با انتقاد از انتشار اسامی این پزشکان، تصریح کرد: اسامی این 14 پزشک در حالی منتشر شده که تخلف آنها تایید نشده است بلکه شکایت از آنها صرفاً بر اساس شکایت‌های تلفنی، حضوری یا بررسی‌های دانشگاهی بوده است.

مدیرکل نظارت بر درمان و اعتبار بخشی وزارت بهداشت در این باره افزود: بر اساس آخرین گزارش سازمان نظام پزشکی، شکایت 7 مورد از آنها اصلاً وارد نبوده است؛ به طوری که پزشک نامبرده شده در رسانه ها یا در ایران نبوده یا در رشته مطرح شده، فعال نیست.

وی افزود: حدود 7 مورد دیگر را سازمان نظام پزشکی بررسی کرده و جهت اقدامات بعدی به دادسرای مربوطه ارجاع داده است. بنابراین اعلام این اسامی به هیچ عنوان اخلاقی نبوده است.

رضوی ادامه داد: همچنین در صورت تایید نظام پزشکی یا تعزیرات، اجازه انتشار اسامی افراد نیز تنها با قاضی است و نمی‌توان نام کسی را با عناوینی تحت عنوان دانه درشت‌ها، زیرمیزی بگیران و اصطلاحاتی از این قبیل در رسانه‌ها منتشر کرد.

مدیرکل نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت گفت: وزارت بهداشت، سازمان نظام پزشکی و مجلس مصمم هستند که با حرکت به سمت تعرفه‌های واقعی، زمینه تعرفه غیرمتعارف را از بین ببرند.

وی تأکید کرد: به هیچ وجه با دریافتهای غیرمتعارف موافق نیستیم و با تخلفات احتمالی نیز بر اساس قانون برخوردهای لازم صورت می‌گیرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.01372s, 19q