ویژه برنامه های رادیو سلامت در هفته سرطان

۱۳۹۲/۱۱/۰۷ - ۱۴:۴۶ - کد خبر: 104484
ویژه برنامه های رادیو سلامت در هفته سرطان

سلامت نیوز: همزمان با آغاز هفته سرطان، شبکه رادیویی سلامت از روز سه شنبه هشتم بهمن ماه تا 15 بهمن ماه در برنامه های خود به موضوعات مرتبط با این روز می پردازد.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از روابط عمومی شبکه رادیویی سلامت، همزمان با آغاز هفته سرطان از روز سه شنبه 8 بهمن لغایت سه شنبه 15 بهمن ماه گروه سلامت جسم و پیشگیری،گروه سلامت اجتماعی و نیز گروه سلامت روان و خانواده این شبکه رادیویی در برنامه های خود در این ایام به موضوعات مرتبط با این بیماری خواهد پرداخت.
بر اساس این گزارش در برنامه «فراسو» که کاری از گروه سلامت جسم و پیشگیری رادیو سلامت است از ساعت 8:30 پیشرفت های تشخیصی و درمانی سرطان و در برنامه «صدای مشاور» از ساعت ۱۱.۰۵ دقيقه به مدت ۴۰ دقيقه جنبه های هشدار دهنده سرطان ، مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. برنامه" مردم و سلامت "که کاری از گروه سلامت اجتماعی این شبکه رادیویی است در روز سه شنبه هشت بهمن از ساعت 12:35 به مدت 40 دقیقه به موضوعات مرتبط با این هفته و روز جزامیان می پردازد. همچنین در برنامه" ره آورد " شبکه رادیویی سلامت از ساعت 20 به خبر های مرتبط با بیماری سرطان پرداخته می شود.
برنامه «زندگی جاریست» از گروه سلامت روان و خانواده رادیو سلامت؛ نیز روز سه شنبه هشتم بهمن ماه همزمان از ساعت 10:20 با موضوع «با کاهش استرس به مقابله با سرطان برویم.» پخش می شود. برنامه 40 دقيقه اي «زندگي جاريست» با حضور کارشناسان و بصورت ترکيبي و نمايشي همه روزه از شنبه تا پنجشنبه بصورت زنده از ساعت 10:20 دقيقه الي 11 پخش مي شود. برنامه های «مجله پزشکی» و «سپهر دانش» نیز روز سه شنبه هشتم بهمن ماه به موضوع سرطان می پردازد.
لازم به ذکر است، سرطان بیماری‌ است که در آن سلول‌های بدن در یک تومور بدخیم بطور غیر عادی تقسیم و تکثیر می‌شوند و بافت‌های سالم را نابود می‌کنند. سلول‌های سرطانی از سازوکارهای عادی تقسیم و رشد سلول‌ها جدا می‌افتند. عوامل متعددي چون آلودگي منابع آب و هوا،تماس داشتن با مواد شيميايي،استفاده مكرر از موبايل و قرار گرفتن در معرض اشعه هاي زيانبار،استرس،ژنتيك و روش تغذيه ناصحيح در بروز سرطان ها دخيل هستند.نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.21156s, 19q