صدا و سیما همچنان علیه سلامت

ادعای دروغینی به نام کفش های لاغری /تبلیغاتی که فقط جیب شما را لاغر میکند

۱۳۹۲/۱۱/۰۷ - ۱۷:۳۱ - کد خبر: 104507
ادعای دروغینی به نام کفش های لاغری /تبلیغاتی که فقط جیب شما را لاغر میکند

سلامت نیوز -زهرا خوشحالی:آنچه که شما در مورد کفش لاغری شنیده اید تبیلیغاتی بیش نیست . اگر قرار باشد با یک کفش کسی لاغر شود که دیگر این همه مشکل وجود نداشت . فریب این تیلیغات اغواگر را نخورید .این کفش ها مانند کمر بندهای لاغری و سایر محصولات تجاری برای لاغری جیب شما طراحی شده اند و جز این فایده ای ندارند.

چندی پیش دکتر مسعود کیمیاگر ، متخصص تغذیه و رژیم درمانی هم در یک برنامه زنده تلوزیونی اعلام کرد که افراد صرفا با داشتن کفش نمیتوانند لاغر شوند و باید برای تناسب اندام برنامه غذایی و ورزشی داشت.

چندی است که تبلیغات بر علیه سلامت در کانالهای ماهواره ای به اوج خود رسیده و متاسفانه در اقدامی تعجب برانگیز صدا و سیمای ملی نیز به جای آنکه به فکر سلامت مردم و گسترش و فرهنگ سازی مقوله سلامت و حافظ سلامت آنان باشد همپای این کانالها به تبلیغات ضد سلامت روی آورده است.

این در حالیست که متخصصان و پزشکان کشور مدام در حال هشدار نسبت به رواج تبلیغات بر علیه سلامت هستند.

به گزارش سلامت نیوز پس از تبلیغات گسترده کرم حلزون چندی پیش تقلبی بودن آن مشخص شد و صدا و سیما هیچ گونه توضیحی در این باره به مردمی که از این مارک خرید کرده اند نداد هم اکنون شاهد تبلیغات دستگاهها و کفش های لاغری هستیم .در کل برای داشتن یک پیاده روی خوب پوشیدن کفش مناسب و مطابق با استانداردها ضروریست هرچند مجبور شوید قیمتهای بالایی بابت آن پرداخت کنید اما اینکه صرفا شما با خرید یک نوع مارک تجاری میتوانید لاغری را تجربه کنید از اساس غلط است.

به همه ی کسانی که علاقمندند ورزش پیاده روی را پی بگیرند توصیه می شود یک کفش راحت بپوشند و فارغ از مارک آن فعالیت بدنی خود را گسترش دهند. نقش کفش در تناسب اندام فقط راحتی آن است که شما را تشویق به ادامه پیاده روی میکند و از همان ابتدا با اذیت کردن پایتان از ادامه راه منصرف نمیشود.

بیاد داشته باشید هیچگاه یک کفش نمی تواند شما را لاغر کند . نهایت کاری که یک کفش ورزشی یا همان کتانی برای ما انجام می دهد این است که کفش راحتی باشد و برای هدف مورد نظر ما ساخته شده باشد مثلا یک کفش پیاده روی خوب کفشی است که سبک از جنس مناسب و با قابلیت دفع تعریق و نرم و راحت باشد . بنابراین آنچه که شما تحت عناوین تجاری داخلی و خارجی می شنوید صرفا جنبه ی تجاری داشته و تبلیغات آن اغوا گرایانه است و حتی نمونه های داخلی آن یک کپی برداری از نمونه های چینی می باشد.

محصولات دیگری نظیر دستگاههای دراز و نشست و ... هم به دلیل اینکه ممکن است به کمر آسیب های جبران ناپذیری بزند به هیچ عنوان توصیه نمیشود.

این گونه تمرینها باید در یک باشگاه ورزشی و زیر نظر مربی متخصص انجام شود تا آسیب را به حداقل برساند. هموطنان عزیز برای تناسب اندام کافیست یک مقدار فعالیت روزانه خود را بالا ببرند و یک پیاده روی حداقل 15 دقیقه ای را در برنامه خود بگنجانند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
مهدی
کفش به تنهایی لاغر کننده نیست اما کفش های مورد نظر وسیله ای مناسب برای لاغر کردن است. این نوع کفش ها به علت ساختاری که دارند راه رفتن را آسان کرده وبه وسیله آنها مسافت بیشتری را می توان به راحتی طی کرده و ساعات بیشتری پیاده روی نموده و چربی و کالری بیشتر را سوزاند. پیاده روی با کفش های غیر مناسب می تواند صدمات جبران ناپذیری به پاها به ویژه برای سنگین وزن ها وارد نماید.به نظر من مقاله نویس محترم قبل از نوشتن مقاله در این سایت و یا هر سایت دیگر چنانچه شک و شبهه ای دارد باتماس و یامراجعه به شرکت پخش کننده ویا تولید کننده از آنها سئوالات خود را پرسش نموده و یا زیر نظر چند متخصص ارتوپد و مربی ورزشی مربوط به موضوع کفش ها را آزمایش نماید تا خدای نکرده با تبلیغ نادرست به تجارت افراد و شرکت ها ضرر وزیانی وارد ننماید.
من سالها قبل نمونه ای از کفش های تولیدی یکی دیگر از شرکت ها را استفاده کرده( به همراه رژیم غذایی مناسب) و وزن خود را تا 15 کیلو کاهش دادم.
به امید موفقیت
1.77041s, 19q