توصيه هايي براي مراقبت از چشم هاي شيشه اي

۱۳۹۲/۱۱/۰۸ - ۰۹:۳۳ - کد خبر: 104519
توصيه هايي براي مراقبت از چشم هاي شيشه اي

سلامت نیوز : امروزه روش هاي مختلفي براي برطرف کردن عيوب انکساري چشم وجود دارد که همه افراد مي توانند با در نظر گرفتن شرايط بينايي خود و مشورت با چشم پزشک يکي از اين روش ها را انتخاب کنند. استفاده از لنزهاي تماسي يا لنزهاي دائمي نيز از روش هاي پيشنهادي است که هر يک مراقبت هاي مورد نياز به خود را دارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ؛ در اين مطلب به نکاتي درباره اين لنزها ، اشاره شده است.استفاده از لنز براي افرادي که علاقه چنداني به استفاده از عينک ندارند راه حل مناسبي است. برخي از انواع لنزها دائمي است و دسته اي نيز لنز تماسي است که قابل گذاشتن و برداشتن است.به نقل از سايت «نيوزويک» لنز در سال ۱۸۸۷ اختراع شد و خوبي آن اين است که قابل رويت نيست.

اما در استفاده از آن بايد به نکاتي توجه کرد که در ادامه مطلب به آن اشاره مي کنيم.

شستن لنز با آب شير، آب معدني و... مي تواند خطر بروز عفونت چشم را افزايش دهد. به همين علت است که هنگام شنا استفاده از لنز توصيه نمي شود.

استفاده از لنز در کودکان منعي ندارد. کودکان برخلاف بزرگ ترها بادقت بيشتري از لنزها استفاده مي کنند.

تصور نادرستي بين برخي مردم وجود دارد که مبتلايان به ديابت به علت خشکي چشم نمي توانند از لنز استفاده کنند. تنها نکته اي که در اين زمينه بايد به آن توجه کرد، انتخاب لنز مناسب براي اين دسته از بيماران است در واقع چشم پزشک لنزي تجويز مي کند که با لنزهاي معمولي کمي متفاوت است.برخي معتقدند که لنزهاي چشم مي تواند از پيشرفت نزديک بيني جلوگيري کند. اين موضوع نشان مي دهد که در صورت استفاده درست هم کاربرد پيشگيري و هم درماني دارد.استفاده از لنز هنگام خواب به هيچ وجه توصيه نمي شود حتي اگر خواب کوتاه مدت باشد زيرا اين کار باعث قرمزي و حتي زخم چشم مي شود.

آنچه بايد درباره لنز دائمي بدانيد

طي چند دهه گذشته رشته چشم پزشکي پيشرفت کرده است.

يکي از راهکارهاي موثر براي اصلاح وضعيت بينايي استفاده از لنزهاي قابل کاشت است. قدرت بينايي با اين لنزها بسيار واضح مي شود و نسبت به روش هاي ليزيک يا پي آر کي (روشي که طي آن لايه سطحي قرنيه برداشته و سطح آن تراشيده مي شود) عارضه جانبي کمتري دارد.خشکي چشم و مشکلات قرنيه پس از عمل ليزيک امري طبيعي است. در حالي که لنزهاي کاشتني با عملکرد قرنيه هيچ تداخلي ايجاد نمي کند و مشکلات مربوط به جراحي کمتر است و اغلب به آساني از طريق عمل کاشت لنز قابل تصحيح است علاوه بر آن، در صورت بروز مشکل، لنزهاي قابل کاشت قابل برداشت است، در حالي که در عمل ليزيک اين گونه نيست.

لنزهاي کاشتني مي تواند مشکلات وسيع بينايي از معمولي تا حاد و حتي آستيگمات را برطرف کند. اين روش براي افرادي که به علت آناتومي چشمشان يا درجه نزديک بيني نمي توانند عمل کنند، انتخابي عالي است. ماده اي که براي اين گونه لنزها استفاده مي شود از چشم در برابر اشعه ماوراي بنفش محافظت مي کند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.18302s, 19q