پژوهشها از ارتباط رژيم غذايي پركالري با پسر دار شدن مادران خبر دادند

۱۳۸۷/۰۲/۰۵ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 10452
پژوهشها از ارتباط رژيم غذايي پركالري با پسر دار شدن مادران خبر دادند

به گزارش   سلامت نیوز به نقل از شبكه خبري بي.بي.سي ، اين تحقيق توسط دانشگاههاي اكستر و آكسفورد به طور مشترك بر روي ‪ ۷۴۰‬مادر باردار صورت گرفت.

بنابراين گزارش، ‪ ۵۶‬درصد مادراني كه در اين تحقيق شركت داشتند، در هنگام بارداري از غذاهايي پر انرژي استفاده كردند و صاحب فرزند پسر شدند.

اين در حالي كه نزديك به ‪۴۵‬درصد از مادراني كه صاحب فرزند دختر شدند، از تغذيه ضعيفتري نسبت به ديگران در اين تحقيق برخوردار بودند.

به گفته دكتر فيونا متيو از دانشگاه اكستر، چنانچه مادري به اندازه كافي از منابع غذايي مغذي در زمان بارداري بهره مند شود، بسيار منطقي است كه صاحب فرزند پسر شود .

اين گزارش مي‌افزايد: مادراني كه داراي فرزند پسر شده اند، در هنگام بارداري و پيش از آن از مواد مغذي كه حاوي پتاسيم، كلسيم و ويتامين‌هايي نظير ‪ C , E‬و ‪ B12‬استفاده كردند.

به گزارش بي.بي.سي، اين تحقيقات در پي يافتن علت نرخ پايين تولد فرزند پسر در كشورهاي پيشرفته صنعتي، بويژه در انگليس انجام گرفت.

اين تحقيق نشان مي‌دهد، ميل افراد در كشورهاي پيشرفته به استفاده از غذاهايي با كالري كم در رژيم غذايي روزانه يكي از علت‌هاي كاهش تولد نوزدان پسر در اينگونه جوامع شده است.

به گزارش بي.بي.سي، نتيجه تحقيقات اين دو دانشگاه در اين زمينه در مجله انجمن سلطنتي علوم زيست شناسي به چاپ رسيده است.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
شهاب
ایا راههای وجود دارد که با اعمال انها صاحب بسر شد
0.17283s, 19q