برگ هايي براي سلامت پوست

۱۳۹۲/۱۱/۰۸ - ۱۰:۱۵ - کد خبر: 104526
برگ هايي براي سلامت پوست

سلامت نیوز : مصرف برگ برخي از گياهان و درختان نه تنها به پوست لطافت مي بخشد بلکه از پوست در برابر بيماري هاي شديد محافظت مي کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ؛ در اين مطلب به چند برگ مفيد براي پوست اشاره شده است.

برگ موز: در برخي از کشورهاي آسيايي مردم براي خوردن غذا، به جاي بشقاب از برگ هاي موز استفاده مي کنند تا بتوانند با غذاي خود،مواد مغذي متعددي را نيز دريافت کنند. برگ موز در درمان يا تسکين نيش زنبور، گزيدگي حشرات، جوش هاي ريز و ناراحتي هاي پوستي موثر است. در بيشتر لوسيون ها و کرم ها ماده اي فعال به نام الانتوئين موجود است که باعث شادابي و رفع کدري پوست مي شود.

برگ ريحان: ماليدن برگ ريحان به پوست درد و خارش ناشي از گزيدگي را تسکين مي دهد. اين برگ نه تنها درد را برطرف مي کند بلکه سم را نيز از بدن خارج مي کند. خوردن آب ريحان باعث تصفيه خون مي شود زيرا خاصيت ضدباکتريايي و ضد قارچي دارد. با تصفيه خون، از بروز آکنه هاي شديد و جوش پيشگيري مي شود.

برگ نعناع: ماده مغذي موجود در نعناع پوست را تقويت مي کند، ورم را کاهش مي دهد و منافذ را به حداقل مي رساند و خاصيت انعطاف پذيري پوست را تقويت مي کند.

ويتامين A و C موجود در آن با التهاب پوست مقابله مي کند.

برگ هاي چريش: اين برگ ها خاصيت ضدعفوني کننده دارد که از بروز حساسيت پيشگيري مي کند. ماليدن ضماد آن روي آکنه و جوش موثر است. اغلب کرم هاي مخصوص آکنه از برگ هاي درخت چريش تهيه مي شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.64254s, 19q