ميوه هاي مفيد براي پاک سازي روده

۱۳۹۲/۱۱/۰۹ - ۱۰:۲۴ - کد خبر: 104595
ميوه هاي مفيد براي پاک سازي روده

سلامت نیوز : پاک سازي روده ها براي داشتن يک سيستم گوارشي سالم، از اهميت زيادي برخوردار است. علاوه بر اين، پاک سازي قولون از بروز سرطان روده نيز پيشگيري مي کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ؛ افراد زيادي به ناراحتي روده مبتلا هستند که در صورت پاک سازي آن، علايمي چون نفخ در آن ها از بين مي رود. همچنين با دفع سموم بدن، احساس سبکي مي کنند و از ناراحتي هاي گوارشي رهايي مي يابند.

پاک سازي روده به دليل دفع سموم، به پاک سازي پوست نيز کمک مي کند. براي پاک سازي روده بايد مواد غذايي از جمله اسفناج، ماهي، سير، لبو، کلم برگ و ... مصرف شود. در اين مطلب به ميوه هاي مفيد و موثر در پاک سازي روده اشاره مي کنيم.

آواکادو؛ غني از روغن هاي چرب امگا ۳ است که روده ها را پاک سازي مي کند و از بروز ناراحتي هاي گوارشي پيشگيري مي کند. روغن امگا ۳ به عنوان نرم کننده ديواره هاي روده عمل مي کند. تمامي ذرات غذاهاي زايد و سموم به آن مي چسبد و دفع مي شود.

سيب؛ با چسبيدن به مواد شيميايي مضر و فلزات سنگين ، آن ها را از بدن دفع مي کند. اين ميوه غني از پکتين است و يکي از بهترين ميوه ها براي پاک سازي روده ها به حساب مي آيد.

توت فرنگي؛ بيشتر ميوه هاي توتي بايد در برنامه پاک سازي روده ها گنجانده شود. اين ميوه ها غني از فيبر و ويتامين است.

گريپ فروت؛ حاوي فيبر پکتين است که به کلسترول بدن مي چسبد و با پاک سازي خون، ويروس هاي مضر را از بدن دفع مي کند. اين ميوه سم زداي روده و کبد به حساب مي آيد.

ليمو ترش؛ به طور طبيعي بدن را پاک سازي مي کند. غني از ويتامينC است و به کبد در سم زدايي مواد شيميايي مضر کمک مي کند.

تمشک جنگلي؛ يکي از غني ترين منابع غذايي حاوي فيبر به حساب مي آيد. مصرف تمشک نه تنها براي پاک سازي قولون و کبد مفيد است بلکه باعث شادابي پوست نيز مي شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.41129s, 19q