لایحه قانون سلامت روان پس از ۴ سال به مجلس رفت

۱۳۹۲/۱۱/۰۹ - ۱۰:۲۵ - کد خبر: 104596
لایحه قانون سلامت روان پس از ۴ سال به مجلس رفت

سلامت نیوز : مدیرکل سلامت روان و اعتیاد وزارت بهداشت از تدوین و تکمیل پیش نویس قانون سلامت روان در اداره حقوقی این وزارتخانه خبر داد و گفت:رایزنی لازم صورت گرفته و این پیش نویس به مجلس رفته است.

احمد حاجبی در گفت و گو با فارس گفت: طبق آخرین پیگیری انجام شده از روند تدوین پیش نویس قانون سلامت روان،این پیش نویس از اداره حقوقی وزارت بهداشت خارج شده است.

وی ادامه داد: تدوین این پیش نویس در اداره حقوقی وزارت بهداشت مراحل خود را گذرانده است امیدواریم به زودی بررسی های آن به اتمام برسد.

مدیرکل سلامت روان و اعتیاد وزارت بهداشت گفت:وزارت بهداشت کار خود را انجام داده است و رایزنی لازم صورت گرفته و این پیش نویس به مجلس رفته است.

حاجبی با اشاره به اینکه تأخیر در ارائه این پیش نویس به دلیل بازنگری در بحث‌های کارشناسی و ایرادات حقوقی آن بوده تصریح کرد: پیش نویس قانون سلامت روان از دایره حقوقی وزارت بهداشت خارج شده و از نظر ما کار تمام شده اما اینکه چه زمانی در مجلس بررسی شود مشخص نیست.

پیش نویس تهیه شده برای قانون بهداشت روان حدود 4 سال پیش توسط وزارت بهداشت و با کمک اساتید دانشگاه‌های علوم پزشکی و انجمن‌های علمی مرتبط با سلامت روان تهیه و برای بخش حقوقی وزارت بهداشت ارسال شد و تا این لحظه منتظر ارائه به مجلس بوده است.

در این پیش‌نویس به طور کلی به رعایت حقوق بیماران تأکید شده است تا حقی از این بیماران ضایع نشود.همچنین موارد بستری اجباری با در نظر گرفتن حقوق بیماران از دیگر قوانین جدید این پیش نویس است.

بحث سرپرستی بیماران روانپزشکی و تخصیص بخش‌های روانپزشکی مخصوص بیماران روانی مجرم نیز در این پیش‌نویس آمده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.38863s, 19q