عکس نماد پزشکی کشور

۱۳۹۲/۱۱/۱۱ - ۱۲:۵۰ - کد خبر: 104725
عکس نماد پزشکی کشور

سلامت نیوز: نماد پزشکی کشورِ، با حضور جمعی از مسؤلان و پیشکسوتان سازمان نظام پزشکی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و معاونان وزیر بهداشت رونمایی شد.

نماد پزشکی کشور

به گزارش سلامت نیوز، نماد پزشکی کشورِ با حضور دکتر علیرضا زالی، رئیس سازمان نظام پزشکی، دکتر ایرج فاضل، وزیر اسبق بهداشت، دکتر رضا ملک‌زاده، معاون علمی و تحقیقات فناوری وزیر بهداشت، دکتر محمود فاضل، نایب رئیس شورای عالی سازمان نظام پزشکی، دکتر رسول خضری، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و همچنین دکتر میرجلال‌الدین کزازی، استاد پیشکسوت عرصه ادبیات رونمایی شد.


در این مراسم دکتر علیرضا زالی، رئیس سازمان نظام پزشکی با بیان اینکه سیمرغ نمادی از خردورزی و درمان‌گری در کشور ماست، گفت: در واقع سیمرغ نماد فرهنگی جامعه پزشکی محسوب می‌شود و نمایانگر پیشگامی ایرانیان در عرصه سلامت است.


تورج صابری وند طراح نماد جدید پزشکی گفت: سیمرغ پرنده‌ای اسطوره‌ای‌ست، با دم طاووس و بالهای فراخ و ویژگی‌هایی عقابین. در طراحی آن خط ‌های قلم خوشنویسی می‌توانست شخصیت گرافیکی یک مرغ اسطوره‌ای-ایرانی را در خود داشته باشد‌‌ و درخور آن بود که شبیه سیمرغ‎های دیگر هم نباشد، اما چنان تصویر شود که شبیه سیمرغ اساطیری باشد.


مدیر هنری گروه بین المللی توسعه پایدار در مورد ارتباط این نماد با برند مسوول می گوید: این نماد و این سیمرغ همچون افسانه‌ها، فاخر و در اوج پرواز است اما با نگاهی نگران به مردمان. گویی سیمرغ نام و نشان‌ مسوول (responsible brands) این روزگار است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.22169s, 19q