احتمال تعطيلي بيمارستان‌هاي كهنه ؛

تصويب اصلاحيه300 ميليارد توماني بهداشت ودرمان همچنان درابهام

۱۳۸۷/۰۲/۰۸ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 10491
تصويب اصلاحيه300 ميليارد توماني بهداشت ودرمان همچنان درابهام

سعود ابوالحلاج در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به جبران تنها 30 ميليارد تومان از 620 ميليارد تومان كسري بودجه سال 86 بهداشت و درمان كه از محل جابه‌جايي رديفها صورت گرفت، اعلام كرد: در حال حاضر دانشگاه‌هاي علوم پزشكي براي تامين مخارج خود با بحران مواجه هستند.

وي با بيان اين كه در سال 87، تعدادي بيمارستان جديد به بهره برداري خواهد رسيد، به تامين دشوار هزينه‌هاي راه‌اندازي مراكز اورژانس و بيمارستان‌هاي موجود در برنامه امسال،اشاره و اظهار كرد: شايد در بعضي موارد بيمارستان‌هاي كهنه را تعطيل كنيم اما هنوز تصميم گيري قطعي در اين مورد صورت نگرفته است.

مدير كل برنامه ريزي منابع مالي و بودجه وزارت بهداشت، 80 درصد هزينه‌هاي بخش بهداشت و درمان را مربوط به مخارج پرسنلي عنوان و خاطرنشان كرد: ‌در بودجه ريزي سال 87 نه تنها كسري بودجه سال گذشته جبران نشد بلكه ميزان بودجه نيز افزايش چنداني نيافت.

اصلاحيه 300 ميليارد توماني هنوز به تصويب مجلس شوراي اسلامي نرسيده است

راه اندازي هر بيمارستان، معادل هزينه جاري 3 سال آن هزينه در بر دارد

ابوالحلاج در اين زمينه به اصلاحيه 300 ميليارد توماني پيشنهادي از سوي معاونت نظارت و برنامه ريزي رياست جمهوري اشاره كرد و يادآور شد: هنوز اين اصلاحيه به تصويب مجلس شوراي اسلامي نرسيده است و با توجه به اين كه دولت نگاه متمم براي بودجه ندارد، تصويب اين اصلاحيه همچنان در ابهام است.

به گفته وي، براي جبران كمبود منابع بهداشت و درمان، مسئولان ناچار به ارائه راهكارهاي داخلي از جمله تعطيل كردن برخي واحدها، كاهش نيروها و متوقف كردن سرويس‌هاي اياب و ذهاب كاركنان هستند.

مديركل برنامه ريزي منابع مالي و بودجه وزارت بهداشت همچنين با بيان اين كه راه‌اندازي هر بيمارستان، معادل هزينه جاري 3 سال آن هزينه در بر دارد، به نيازهاي وسيع بهداشت و درمان اشاره و در عين حال تاكيد كرد: برخلاف تصور عده‌اي، بهداشت و درمان هيچ گونه درآمدي ندارد و تنها هزينه جبران خدمات را به دست مي‌آورد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.33374s, 19q