انتظار پرستاران براي تعرفه‌گذاري خدمات پرستاري تا 22 ارديبهشت

۱۳۸۷/۰۲/۰۸ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 10493
انتظار پرستاران براي تعرفه‌گذاري خدمات پرستاري تا 22 ارديبهشت
اعظم گيوري در گفت و گو با  فارس، افزود: تعرفه‌گذاري خدمات پرستاري منوط به تدوين شرح وظايف عمومي و تخصصي پرستاران است، ما در وزارت بهداشت وظايف عمومي و تخصصي پرستاران را بر اساس بخش هاي عمومي و تخصصي بيمارستاني آماده كرديم اما نظر سازمان نظام پرستاري اين است كه بايد وظايف پرستاري بر اساس نوع خدمات پرستاران و با جزئيات بيشتر تعريف شود.
وي گفت: آنچه به وزارت بهداشت به عنوان وظيفه حاكميتي مربوط بود در شرح وظايفي كه آماده شده است به صورت كلي مشخص شده است و به نظر مي‌رسد، شرح جزئيات خدمات پرستاران مثلاً ذكر شرح خدمات پرستاري در قطار يا يك باشگاه ورزشي يا نحوه تزريقات يا سونداژ فقط مدت زمان تدوين شرح وظايف خدمات پرستاري را طولاني مي‌كند و ضرورت ندارد.
وي افزود: البته قانون سازمان نظام پرستاري مشاركت اين سازمان در تدوين شرح وظايف پرستاران و تعرفه‌گذاري خدمات آنان را به اين سازمان داده است، به همين علت وزير بهداشت قبل از ابلاغ شرح وظايف پرستاري در كشور، آن را براي سازمان نظام پرستاري فرستاده است تا تكميل شود و اكنون ما منتظر كامل شدن شرح وظايف پرستاري در اين سازمان هستيم تا بر اساس آن تعرفه گذاري خدمات پرستاري انجام شود.
گيوري ادامه داد: پيش نويس تعرفه‌گذاري خدمات پرستاري براي 400 خدمت مختلف آماده شده است كه پس از كامل شدن و تصويب نهايي در وزارت بهداشت بايد همكاري سازمان‌هاي بيمه‌گر براي پرداخت سهمي از اين هزينه‌ها نيز انجام شود تا سهم مردم از هزينه‌هاي سلامت افزايش نيابد.
وي گفت: اميدواريم سازمان نظام پرستاري طي روزهاي آينده متن كامل شرح وظايف پرستاري را در اختيار وزارت بهداشت قرار دهد و حداكثر بتوانيم تا روز پرستار (22 ارديبهشت) تعرفه‌هاي خدمات پرستاري را مصوب و اجرايي كنيم.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.61088s, 19q